وبلاگ
کرونا تا کی هست ؟

در پاسخ به این سوال سخت که این مهمان ناخوانده کرونا تا کی هست ؟ باید به آخرین اظهار نظر متخصصان نگاهی بیندازیم شاید بتوان به یک جواب نزدیک به واقعیت به این پرسش برسیم.
و اما آخرین نظرات متخصصان در مورد بیماری کرونا چیست ؟
فائو چی پزشک مورد اعتماد کاخ سفید با ابراز نگرانی از شیوع بیش از این ویروس کرونا یا همان covid-19 در جهان می گوید : نباید اجازه دهیم ویروس کرونا در بین میلیون ها نفر در گردش باشد و به اهدافش برسد , تغییرات اساسی کند و به یک نوع جدید تبدیل شود.
چاره شکستن این چرخه ماسک زدن و رعایت پروتکل های بهداشتی حتی بعد از واکسن زدن می باشد.

بهداشت جهانی چه می گوید

سازمان بهداشت جهانی که پیش تر زمان پایان همه گیری کرونا را خیلی زودتر میدانست، الان اخبار چندان خوشایندی ندارد. در آخرین اظهار نظر یکی از کارشناسان عضو تیم تحقیق آن بنام لری بریلیانت : تازه در آغاز راه هستیم. ویروس خطرناکی است، با وجود اینکه 15 درصد از جمعیت جهان واکسینه شده اند.
سازمان بهداشت جهانی در پاسخ به این سوال که کرونا تا کی هست ؟ این جواب را دارد که رسیدن به هدف مهار ویروس که مرتب جهش پیدا نکند حداقل تا خرداد ماه 1401 به درازا می کشد. هرچند این تاریخ گفته شده خیلی دور از واقعیت به نظر می رسد. چون برای رسیدن به آن حداقل باید 70 درصد جمعیت جهان واکسینه شوند، که با 15 درصد فعلی فاصله زیادی دارد.

دبیر کل سازمان ملل می گوید: شرایط جهان جنگی ست. و فرادستان در توضیع واکسن عدالت را رعایت کنند , همگی ماسک بزنند و فاصله اجتماعی و سایر پروتکل های بهداشتی را عمل کنند. تا جهان از این روزهای تیره گذر کند.


منبع مطالب بالا: صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

واقعا میشه گفت کرونا تا کی هست ؟

سوای اخبار ضد و نقیض این یکی دو سال گذشته که اعصاب و روان همگی را مخدوش کرده، اعم از رسانه های داخلی و خارجی که روز به روز ما را سر در گم تر میکنند , باعث می شوند نتوان به یک پاسخ نزدیک به واقعیت برای سوال بالا ( کرونا تا کی هست ) برسیم. یک موضوع که به عقیده نگارنده این مطلب نزدیک به واقعیت بوده و آخرین بار از زبان یکی از متخصصان داخلی شنیدم این است که ویروس کرونا هم مثل هر موجود زنده و در حال تکاملی به نفعش نیست که میزبان خود که همان بدن انسان می باشد از بین برود چرا که مرگ میزبان در اصل مرگ و نابودی خود ویروس نیز هست.
پس در سویه ها و تکامل های بعدی ویروس کرونا سعی میکند خود را با بدن میزبان خود سازگارتر کند تا به مرور کرونا هم مثل آنفلوآنزا یک بیماری ساده و پیش پا افتاده و قابل درمان تبدیل شود. چرا که طبق گفته های قبلی با سالم ماندن بدن میزبان ویروس میتواند به حیات و تکامل خود ادامه دهد.

خواص درمانی بومادران یا سربرنجاس برای آنفلوآنزا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *