وبلاگ
خواص جوانه گندم و ویتامین های موجود در جوانه گندم - عکس wheatgrass

خواص جوانه گندم و ویتامین های موجود در جوانه گندم

این جوانه به واسطه سلنیوم ، منیزیم و ویتامین ئی { Vitamin_E } ، رادیکال های آزاد مضر ; بدن را حذف و موجب تقویت سیستم ایمنی بدن و افزایش فعالیت های مغزی می شود.

دارای ویتامین های گروه B می باشد که برای پوست و مو بسیار مفید است.

ویتامین B موجود در جوانه گندم ، با تنظیم سیستم عصبی کم خوابی ، استرس ، خستگی و بی حالی را رفع ; باعث آرامش اعصاب و روان می شود.

علاوه بر مصرف خوراکی، از ماسک آن نیز استفاده می گردد ; پودر جوانه گندم ، یک مکمل غذایی پرارزش و سرشار از ویتامین E و ویتامین های گروه B است. ویتامین E ، امروزه به عنوان معجزه گر و اکسیر جوانی معرفی می شود. سلنیوم و منیزیم موجود در جوانه گندم ، در پیشگیری از ابتلا به انواع سرطان مؤثر ساخته شده است.

خواص جوانه گندم و دیگر املاح و ویتامین های موجود در جوانه گندم

فولات که به نام اسید فولیک یا فولاسین نیز شناخته شده است ، یک ویتامین مهم برای سلول های قرمز خون و تشکیل مواد ژنتیکی در بدن است.فقط 2 قاشق غذاخوری جوانه گندم، 38 میلی گرم فولات مورد نیاز بدن را تأمین می کند.

مقدار مجاز روزانه توصیه شده برای بزرگسالان ، 400 میلی گرم در روز است.

خوردن جوانه گندم ; برای حفظ سلامتی و تولید مقاومت در برابر بیماری ها توصیه شده است.

از جمله خواص جوانه گندم ، می توان به توانایی آن در کاهش کلسترول، جلوگیری از سرطان روده بزرگ، کمک به کاهش یبوست و رفع مشکلات هاضمه و خواص چاق کننده و اشتهاآور ی آن اشاره کرد. جوانه ، جنین دانه گندم است که شامل پروتئین ، فیبر و ویتامین ، مواد معدنی ، چربی اشباع نشده و منبع اصلی ویتامین E می باشد.

مصرف جوانه گندم در دوره بارداری ، سبب حفظ ریز مغذی های ارزشمندی مثل آهن ، فسفر ، کلسیم ، منیزیم و نیتروژن و سبب بهبود عملکرد شیردهی مادران می شود.

فواید و خواص ماسک پودر جوانه گندم برای صورت و بدن

به اعتقاد برخی از متخصصان پوست، مو و زیبایی , جوانه گندم wheatgrass در درمان ریزش مو ; رفع شوره سر و رفع انواع جوش صورت و ناراحتی پوستی مؤثر است. بدین منظور می توانید از ماسک جوانه گندم استفاده نمائید.

نکاتی دیگر در مورد فواید درمانی جوانه گندم

  1. سعی کنید از دانه های سالم و تازه استفاده کنید ; ترجیحاً از دانه هایی که دیمی و به رنگ زرد طلایی باشد استفاده کنید.
  2. برای تهیه غذاهای گیاهی از جوانه گندم ، سعی کنید که ریشه گندم از 2 میلی متر بیشتر نشود ; تا مزه غذای شما با کیفیت و خوش خوراک باشد.
  3. سعی کنید غذایی که تهیه می کنید ، مختص همان روز یا همان وعده باشد ; که در طعم و مزه غذا بسیار مؤثر است. غذای مانده و بیات از طعم خوبی برخوردار نیست.
  4. پایه غذاهای گیاهی عموماً جوانه گندم می باشد ، سعی کنید در عمل آوری آن ; نهایت دقت و توجه را داشته باشید تا از غذاهای خوشمزه برخوردار باشید.