وبلاگ

درمان خستگی مفرط و مزمن

,
درمان خستگی مفرط و مزمن

محققان انواع محصولات طبیعی را از نظر اثربخشی در برابر سندرم خستگی مفرط و مزمن ارزیابی کرده اند. مطالعات اولیه نتایج دلگرم کننده ای را برای چند درمان نشان داد، از جمله:

  • رنیتین
  • کوآنزیم Q10
  • منیزیم
  • ملاتونین
  • نیکوتین آمید آدنین دی نوکلئوتید (NADH)
  • ریبوز

با این حال، بسیاری از این نتایج امیدوارکننده اولیه توسط مطالعات بعدی تایید نشدند، یا مطالعات اولیه برای قطعی بودن بسیار کوچک بودند. در حال حاضر، شواهد کمی برای توصیه یک درمان طبیعی خاص به عنوان درمانی برای خستگی مزمن وجود دارد.

مقابله با وضعیتی مانند سندرم خستگی مزمن و مفرط می تواند چالش برانگیز باشد. تبلیغات زیادی در مورد درمان های مختلف و رویکردهای “طبیعی” وجود دارد. مانند هر مکمل غذایی، قبل از افزودن چیزی جدید به برنامه مراقبتی خود، با پزشک خود صحبت کنید. برخی از محصولات گیاهی برای درمان خستگی مفرط و مزمن ، می توانند با داروهای تجویزی تداخل داشته باشند یا عوارض جانبی دیگری داشته باشند.

برای غلبه بر خستگی تحرک داشته باشید

ممکن است احساس کنید ورزش آخرین چیزی است که به ذهنتان می رسد. اما، در واقع، ورزش منظم باعث می شود در دراز مدت کمتر احساس خستگی کنید، بنابراین انرژی بیشتری خواهید داشت.

حتی یک پیاده روی ربع ساعتی ، می تواند انرژی شما را افزایش دهد و با فعالیت بدنی مکرر فواید آن افزایش می یابد.

با مقدار کمی ورزش شروع کنید. آن را به تدریج در طول هفته ها و ماه ها افزایش دهید تا زمانی که به هدف توصیه شده 2 ساعت و 30 دقیقه ورزش هوازی با شدت متوسط، مانند دوچرخه سواری یا پیاده روی سریع، هر هفته برسید.

اگر چاق هستید ، وزن کم کنید

اگر بدن شما وزن اضافی را تحمل می کند، ممکن است خسته کننده باشد. همچنین فشار اضافی به قلب شما وارد می کند که می تواند شما را خسته کند. وزن کم کنید و احساس انرژی بسیار بیشتری خواهید داشت.

بغییر از تغذیه سالم و اصولی ، بهترین روش برای کاهش وزن و حفظ وزن موجود ، تحرک و ورزش بیشتر است. رسیدن به تناسب اندام یک راهکار پیشگیری برای درمان خستگی مفرط و مزمن میباشد.

افرادی که رژیم های غذایی پرچرب مصرف می کنند ، بیشتر در طول روز احساس خستگی می کنند. سعی کنید بیش از ده درصد چربی اشباع در رژیم غذایی خود نداشته باشید.

استفاده از مکمل های طبیعی برای درمان خستگی مفرط و مزمن

جین سینگ یک درمان قدیمی برای این احساس خستگی و فرسودگی است. به دنبال مکملی باشید که حاوی حداقل 4 درصد جین سنوزید باشد. این داروی گیاهی سیستم عصبی شما را تحریک می کند و به محافظت از بدن شما در برابر آسیب های استرس کمک می کند.
نکته ، در صورت داشتن فشار خون بالا مصرف جینسینگ ممنوع است.

مصرف مکمل منیزیم را در نظر بگیرید، زیرا کمبود این ماده معدنی می تواند شما را خسته کند. منیزیم در صدها واکنش شیمیایی در بدن نقش دارد. در تبدیل پروتئین، چربی و کربوهیدرات ها به منابع انرژی نقش دارد.

برای درمان خستگی مفرط و مزمن آب بنوشید

در طول روز، حداقل هشت لیوان آب بنوشید. منتظر نمانید تا تشنه شوید، زیرا “زنگ تشنگی” شما همیشه دقیق نیست. حتی کمی کم آبی می تواند شما را خسته کند.

نوشیدنی های کافئین دار مانند قهوه و چایی و غیره ؛ را به حداقل برسانید. کافئین موجود در قهوه و برخی نوشابه‌های گازدار می‌تواند انرژی کوتاه‌مدتی به شما بدهد، ولی در بلند مدت نتیجه عکس میدهند. از عطاری محل خود به دنبال دمنوش های جایگزین برای قهوه و چایی باشید. بزرگترین ایراد قهوه و چایی ، طبع سرد آنها می باشد و معده را سرد و اعصاب را ضعیف میکنند.


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *