وبلاگ

نشانه افراد سوداوی مزاج

نشانه افراد سوداوی مزاج - نشانه های غلبه سودا - غذاهای مفید و مضر برای افراد سوداوی مزاج

شانه افراد سوداوی مزاج – نشانه های غلبه سودا – غذاهای مفید و مضر برای افراد سوداوی مزاج

معمولاً، رسوبات خون در بدن افراد سوداوی مزاج غلبه دارد و بیشتر می شود. این افراد دارای چهره ای گرفته و خسته اند و روزبه روز بر گرفتگی چهره آنها افزوده می شود و حال مساعدی ندارند.

اکثر بیماران روحی را اینگونه افراد تشکیل می دهند. آنها مدام دچار خواب های آشفته و کابوس می شوند؛ زیرا خودخوری در آنان بسیار زیاد است.

دیگر نشانه افراد سوداوی مزاج
عموماً دچار عطش می شوند، از یبوست مزاج رنج فراوان می برند، خیلی زود عصبی می شوند، دوست دارند همه کارها را خود به تنهایی انجام دهند. بسیار دچار افسردگی می شوند. خیلی رئوف، مهربان و دلسوزند، با خود درگیری فکری دارد و از آن رنج می برند.

علائم افراد سوداوی و غلبه سودا

نشانه غلبه سودا ( ناشی از رسوبات خون که مرکز آن طحال است ) عبارت اند از ;

خستگی بدن ، لاغری ، پژمردگی روحی و جسمی ، بی نشاطی و افسردگی ، یبوست مزاج، خودخوری ، احساس درد هنگام دفع بول ، تیره بودن رنگ ادرار، مدفوع و قی ، سیاه و قیری شکل بودن مدفوع ، شور بودن دهان ، بوی بد دهان ، تاریکی چشم ، تیرگی رنگ صورت ، شب کوری، سوزش معده 

دیگر نشانه افراد سوداوی مزاج ;
فکر بسیار، دیدن خواب های آشفته ( کابوس )، اخلاق تند و زشت ، دلتنگی و بی قراری ، به وجود آمدن لکه های سیاه در بدن ، جذام ، بیماری های پوستی ( سودا ) ، زخم شدن پوست به سبب خارش زیاد ، قولنج شدن روده ( بیماری کولیت colitis ) نسیان و فراموشی ( آلزایمر ) ، حرص خوردن زیاد.

به افراد دارای چنین علائمی که در آن ها خلط سودا غلبه کرده است و عوارض خطرناکی دارد « سوداوی مزاج » گویند.

افراد سوداوی مزاج اکثراً دچار بیماری های روحی و روانی می شوند و معمولاً تا آخر عمر از داروهای روان گردان استفاده می کنند.

آشنا می شویم با ; غذاهای مفید و مضر برای افراد سوداوی مزاج

غذاهای مضر برای افراد سوداوی مزاج

افراد سوداوی مزاج چه غذا هایی نباید بخورند ;
بادمجان، غذاهای نمک سود، مانند ماهی دودی، ماهی شور، خیارشور، نمک زیاد، پنیر شور، گوشت گاو و گوشت حیوانات پیر، همچنین غذاهای مانده و بیات، ماست، پنیر، چای شیرین، شیرینی جات قنادی و مصنوعی، ترشیجات سرکه، شور، گوجه فرنگی، سس ها .

همه غذاهای ساندویچی، آب یخ، مرغ و تخم مرغ ماشینی، ماهی، برنج سفید، خوراک عدس (عدسی)، نوشیدن مایعات همراه با غذا، غذاهای سرخ شده، غذاهای فریز شده، غذاهای زودپز شده، تنقلات مصنوعی، مانند ; شکلات، پفک، بیسکویت، یخمک، چیپس، کاکائو و …

افراد سوداوی مزاج باید از نوشیدن چای به خصوص چای شیرین و همجنین نسکافه ، قهوه و دوغ جداً خودداری کنند. معمولاً افراد سوداوی مزاج علاقه ی فراوانی به نوشیدن چای، دوغ و ماست پیدا می کنند که باید از مصرف آن ها بپرهیزند.

غذاهای مفید برای افراد سوداوی مزاج

افراد سوداوی مزاج چه غذا هایی باید بخورند ;
همه غذاهای گرمی بخش، مانند ; گوشت گوسفند، شتر، گوشت کبوتر، گوشت گنجشک و گوشت سار. در صورت مصرف برنج، حتماً از شوید و زیره ی سیاه استفاده شود. سبزیجات گرم، مانند ; نعناع ، ریحان ، ترخون ، مرزه ، جعفری ، تره ، انواع کلم ، ساقه کرفس ، عسل ، توت، کشمش، انجیر، خرما، هل ، دارچین ، زنجبیل ، زعفران ، زیره و استفاده از بذرهای ملین و ضد یبوست ، مانند قدومه شیرازی ، تخم شربتی و سایر ملین های ملایم از خوراکی های مفید برای افراد سوداوی مزاج است.

اصلاح مزاج افراد سوداوی مزاج

کسانی که دچار چنین طبعی می شوندف اکثراً مبتلا به یأس، ناامیدی و ناراحتی های فکری و روحی هستند. دائم درخود فرو می روند، خودخوری می کنند و اکثراً برای آرامش خود گریه می کنند.

 این افراد باید از خوردن غذاهای چرب، شور، مانده و بیات به خصوص گوشت، ماهی دودی، شیرینی جات مصنوعی، ادویه جات و به خصوص چای خودداری و بیشتر از مسهل های گیاهی مانند قدومه شیرازی، بارهنگ، تخم ریحان و مرو استفاده کنند و در بین غذا از نوشیدن مایعات، به ویژه آب یخ و نوشابه های گازدار و دوغ خودداری نمایند.

این افراد باید از مصرف کشک و ماست نیز بپزهیزند. صبح ها مصرف پنیر همراه با چای شیرین برای اینکه افراد فوق العاده زیان آور است. رسوبات خون در این نوع افراد افزایش می یابد و اکثراً دچار یبوست مزاج می شوند.

استفاده از غذاهای گیاهی مانند آلو، اسفناج، کدو تنبل و هویج فرنگی پخته بسیار مفید است. همچنین استفاده از سالادهای فصل با مقداری جوانه گندم قبل از غذا و نیز مصرف آش جو، اثرات مفیدی برای این افراد دارد. گردش و تفریح در جاهای خوش آب و هوا نیز بسیار مفید است.

نکاتی دیگر در مورد اصلاح مزاج افراد سوداوی مزاج

خلاصه اگر چنین افرادی به فکر اصلاح طبع خود نباشند ; شدیداً دچار افسردگی و پژمردگی روحی خواهند شد و روزبه روز از نظرجسمی نیز ; لاغر و تکیده می شوند و چهره آنان دچار گرفتگی و غم می شود.

توجه : افراد سوداوی مزاج بهتر است به مرور غذاهای سردی بخش را از رژیم غذایی خود حذف ; و از غذاهای گرم استفاده کنند تا دچار ناراحتی نشوند.

مهمترین عاملی که افراد سوداوی مزاج را رنج می دهد داشتن یبوست مزاج است ; که ابتدا باید یبوست را با خوب جویدن و نوشیدن به موقع آب برطرف کنند.