وبلاگ
Properties of ginseng خواص جین سینگ

انسان از گذشته دور دنبال گیاهی بوده که دارای خواص نیروزایی برای بدن باشد. گیاه جین سینگ علاوه بر خواصی که برای تقویت قوای عمومی بدن ، اعصاب و روان هم تقویت میکند.
گیاه جین سینگ در اول در مشرق زمین شناخته شد و به مرور به مغرب و دیگر نقاط زمین ، انتقال و پروش داده شد.

جین سینگ بومی کشور چین و کره می باشد. البته در مغرب زمین هم گیاهانی چون رزماری و مریم گلی به جهت نیرو یخشی به بدن شناخته شده می باشد. ولی گیاه جین سینگ دارای مشهوریت و معروفیت خیلی بیشتری می باشد. که در بعضی مکاتب مشرق زمین به عنوان گیاه جوانی یا نوشدارو معروف است.

مشخصات گیاه جین سینگ

جینسینگ گیاهیست چندین ساله، برگهای این گیاه مرکب شده از پنج الی هشت برگ که به طور گروهی با دم برگ های خود از یک نقطه خارج و تشکیل 1 برگ مرکب را می دهند. هر برگچه ، بیضی با کنارۀ دندانه دار منظم، نوک تیز و با گل برگ های مشخص می باشد.

ریشه گیاه جین سینگ که در قسمت مستعمل آن می باشد دراز و ضخیم یک شاخه یا منشعب و دو شاخه ، طول آن یک متر و بیشتر و قطر آن در ناحیه یقه گیاه تا ده سانتیمتر می رسد. پوسته خارجی ریشه جین سینگ به رنگ زرد ، طعم آن مقداری شیرین ، شبیه مغز ریشه گیاه شیرین بیان است.

البته در بعضی نمونه ها کمی تلخ می باشد. این گیاه در کوهستان های کشور چین می روید و از داروهای شفابخش و معروف چینی است که اکنون در تمام شفا خانه های چین و اکثر دارو فروشی های آسیا، اروپا و آمریکا موجود است.

فواید درمانی گیاه جینسینگ

و اما فواید درمانی جینسینگ ، عضو مورد استفاده گیاه جینسینگ ریشه آن می باشد. ریشه این گیاه شباهت های فراوانی با ریشه گیاه ترب و هویج ( گزر ) دارد. در بالا هم گفته شد که این گیاه بخاطر خواص درمانی خیلی زیاد آن به گیاه جوانی یا نوشدارو معروف است. درباره این گیاه تحقیقات و مطالعات خیلی زیای صورت گزفته ، درباره وسعت این تحقیقات همین کفایت میکند ، که تنها دانشمندان روس حدود چهارصد طرح مطعالعاتی در مورد خواص درمانی گیاه جینسینگ انجام داده اند.

محصل تمام مطالعات وتحقیقاتی که در مورد این گیاه انجام شده است. تقویت کننده و نیروزایی کلیه ارگان های بدن، تنظیم کننده اخلاط اربعه ، بعلاوه تقویت هواس پنج گانه ، سلامت عمومی و تقویت کننده اعصاب در مواجهه با مسائل روزمره می باشد. ضمنا یادآور میشویم که این گیاه در اکثر موارد بصورت دمنوش مورد تحقیق بوده است.

 از نظر خواص درمانی به صورت کلی ، نیروبخش ، مقوی ، محرک ، بادشکن و منعطف کننده می باشد. مطالعات فراوانی بر روی ریشه گیاه جین سینگ به عمل آمده. که به اسرار درمان کننده آن در موارد درمان بی نظمی ها و اختلالات عصبی ، کم خونی ، ضعف عمومی ، کمبود تعرق و بی نظمی تنفس ، فراموشی ، تشنگی و خشکی لب و دهان مداوم ، تقویت کننده ارگان های جنسی ، ضعف و خستگی شدید ، اختلالات معده و مخصوصا کم اشتهایی ، دردهای ناحیه قلب و تهوع و غیره پی برده شود.

خوردن آن به صورت جوشانده یا عصاره یا به صورت اسانس و یا مستقیماً از جرم گرد ریشه به صورت خام صورت می گیرد. خوراک آن نیرو و توانایی ایجاد می کند تا در دوران نقاهت پس از بیماری ، بی نظمی های غده های بدن و ضعف اعصاب از بین رود. و کار طبیعی و درمانگر آنها اعاده گردد. متابولیسم قندها و کربوهیدراتها را در بدن را تنظیم کرده و سبب می شود که استفاده اکسیژن به صورت دائم و عادی انجام شود.

و جهت آرام کردن افرادی که ناراحتی های عصبی دارند ، بسیار درمان کننده است و یک نوع تسکین دهنده موثر برای مغز و اعصاب میباشد. چندین نوع از گیاه جین سینک در بازار دنیا عرضه می شود که از نظر خواص و مرغوبیت در ردیف های متفاوتی قرار می گیرند. با خواص جین سینگ آشنا شدیم ، انشالله در آینده انواع جینسنگ را معرفی می نماییم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *