وبلاگ

داروی گیاهی ویار حاملگی

داروی گیاهی ویار حاملگی و درمان ویار بارداری و خواص گیاهان دارویی در این مورد

داروی گیاهی ویار حاملگی – درمان ویار بارداری
نخستین موضوعی که پس از مسلم شدن آبستنی باید مورد توجه قرار گیرد جلوگیری از دل بهم خوردگی است که ما آنرا ویار می نامیم قبل از هر چیز باید بگوئیم آبستنی یک امر طبیعی است نه یک بیماری، زن آبستن علاوه بر آنکه باید با خوردن غذا ماشین زندگانی خود را بگرداند باید سوخت زندگانی جنین و مصالح ساختمان و رشد او را هم مرتباً برساند و غذای زن حامله بایستی از حیث کیفیت بهتر از موقع عادی باشد.

هنگامی که زنی آبستن می شود ترشح غدد او زیاد می شود و از روی این ترشحات است که در آزمایشگاه ها می توانند آبستنی را از تجزیه مو یا بزاق یا ادرار تشخیص دهند.

درمان ویار بارداری با شناحت این فرآیند

ویار بار داری ( Pregnancy Nausea ) علاوه بر آنکه زن حامله را از غذا خوردن باز می دارد. تحریکات دل بهم خوردگی آن ممکن است برای رحم و جنین خطرناک باشد. بنابراین قبل از آنکه به این بیماری دچار شوید بفکر جلوگیری از آن بیفتید. و بقول معروف علاج واقعه را قبل از وقوع بنمایید.

قی های صبحانه و دل بهم خوردگی زنان آبستن نتیجه کمی ویتامین های (ب B) و مخصوصاً (ب1 B1) ( ب6 B6) می باشد و علت آن این است که در اثر بزرگ شدن رحم در معده اختلالاتی پیدا می شود و موجودات مفیدی که در معده تولید ویتامینهای (ب B) می نمایند از عمل باز می مانند.

بنابراین خوردن این ویتامینها مانع این عواض می گردد و هر زن حامله باید ; همه روزه در صدد خوردن آنها باشد و از این غذاها همه روزه در برنامه غذایی خود وارد سازد.

رژیم غذایی برای درمان تهوع حاملگی

تودلی ها مانند سیراب – شیردان – خوش گوشت – دل و قلوه – جگر سیاه بهترین منابع ویتامینهای (ب B) می باشد.

مخصوصاً سیرابی و شیردان برای جلوگیری از ویار اثر معجزه آسا دارند ; زیرا علاوه بر داشتن مقادیر زیاد ویتامین های (ب B) موادی دارند که برای معده و جلوگیری از بهم خوردگی آن مفیدند.

لبنیات مانند ماست، پنیر بعلت ویتامین و مخمرهای مخصوص برای جلوگیری از ویار مفید می باشند ; ولی خوردن ماست ترش برای زنهای آبستن مفید نیست و پنیر مانده هم لطفی ندارد. و خوردن یک لیوان شیر همه روزه بعنوان صبحانه برای زن حامله تقریباً ضروریست و بهتر آن است ; که چند قطره آب آهک به آن بیافزایند تا بقدر کافی کلسیم داشته باشد و هم کازئین آن که دیر هضم است رسوب دهد.

داروی گیاهی ویار حاملگی و دل بهم خوردگی

مخمر آبجو و جوانه گندم نیز منبع ویتامین B و خواص ضد دل بهم خوردگی و تهوع فراوان دارد.

در هر صورت خوردن ویتامینهای (ب B) مخصوصاً (ب1 B1) ( ب6 B6) باید مورد توجه باشد. و چون صورت کامل غذاهائی را که از این ویتامینها دارند قبلاً بطور مفصل نوشته ایم ; از تکرار آنها خودداری می نماییم فقط لازم می دانیم مجدداً متذکر شویم که، برنج سفید پوست کنده دارای ماده ایست که ویتامینهای (ب B) را فاسد می نماید و انسان را دچار کمبود آن می کند، بنابراین بر زن حامله توصیه می شود که در خوردن برنج پوست کنده افراط ننمایند و هر موقع برنج میل می نمایند حتماً با پیاز خام باشد تا از کمبود ویتامین نجات یابند و سلامتی خود و جنین را بدون جهت به خطر نیاندازند.

دمکرده نعنا در دل بهم خوردگی مفید و در هضم غذا کمک می کند ; نفخ گاز معده را هم دفع می کند، مقوی معده و اعصاب هم می باشد. مقدار مصرف آن یک قاشق دسرخوردی در یک لیوان آبجوش دمکرده ; و هر روز بعد از غذا یک فنجان مصرف نمائید.

و کسانی که در ماشین و هواپیما دچار استفراغ می شوند بایستی از پیاز استفاده نمایند.

چند نسخه از گیاهان دارویی برای ویار دوران حاملگی

خوردن سیب برای ویار زنهای آبستن بسیار اثر نیکو دارد ; و حر به برنده است سیب را رنده نموده با پوست بصورت پالوده درآورید و با عسل میل کنید.

گیاه بومادران یا سربرنجاس ف دیگر داروی گیاهی ویار حاملگی میباشد
دمکرده پانزده گرم از گیاه برنجاسف در یک لیتر آب ; دل بهم خوردگی و ویار خانم ها را رفع می کند.

باقلا قی را از بین می برد. و درمان ویار بارداری می باشد.

کنگر خر یا گیاه بادآور داروی قطعی مؤثری در جلوگیری از قی و بهم خوردگی زمان حاملگی در خانمها است.

خانمهائیکه در دوران حاملگی ویار می شوند و حالت استفراغ و دل بهم خوردگی پیدا می کنند. باندازه یک قاشق دسرخوری گلهای خشک بادآور و یا برگ آن را در یک لیوان آبجوش ده دقیقه دم کنند ; قبل از هر غذا یک فنجان از آن را بخورند تا بهبود محسوسی را در حالت عمومی خود احساس نمایند.