وبلاگ

راه چاق شدن در طب سنتی

راه چاق شدن در طب سنتی - گیاهان دارویی چاق کننده صورت

راه چاق شدن در طب سنتی – گیاهان دارویی چاق کننده
خوردن صبحانه از انگور ، کشمش ، خرما ، انجیر ، توت تازه یا خشک ، پنیر ، عسل ، کره و خاکشیر جهت چاق شدن بسیار مفید است. اگر شب بخورند لاغر می شوند.

توت فرنگی ید دارد لاغر را چاق می کند، انگور هم ید دارد صبح بخورند چاق می شوند، شب بخورند لاغر می شوند.

خوردن مغز پسته اشخاص لاغر را چاق می کند.

اگر لاغر هستید و می خواهید چاق شوید یک قاشق سوپخوری ملاس سیاه را در یک فنجان شیر مقوی گرم مخلوط کرده و با چنگال بهم بزنید تا مخلوط شود و آن را قبل از خواب بنوشید . ملاس رامی توان از کارخانجات قند بدست آورد.

راه چاق شدن در طب سنتی با روغن آرشیدا

این روغن معجزه می کند روغن آراشید بیش از همه چیز به چاقی شما کمک می کند و برای اینکار یک قسمت از روغن آراشید (روغن پسته زمینی) و یک قسمت آبلیمو و سرکه سیب در ختی را مخلوط کنید، عسل ، نمک، سیر با ادویه دیگری که میل دارید به آن اصافه کنید و این چاشنی را روی سالاد خود بریزید و یک قاشق هم جوانه گندم تازه را هم روی آن بپاشید و بخورید تا چاق شوید.

وقتی بافته های بدن اشخاص چاق پر از آب شده و آب آن باید تخلیه گردد. رژیم پیاز تجویز می شود که بدن احتیاج به تخلیه و دفع سموم از جوارح و کبد را دارد.

راه چاق شدن در طب سنتی با شنبلیله
شنبلیله یکی از مواد اصلی معالجه لاغری است که اشخاص لاغر آن را برای چاق شدن مصرف می نمایند. تخم شنبلیله دارای فسفاتهای آلی لستین و لوکلئو آلبومین است.

در کشور تونس برای چاق شدن تخم شنبلیله را که آرد شده باشد با سه قاشق سوپخوری روغن زیتون و دو قاشق سوپخوری شکر مخلوط کرده و هر روز صبح ناشتا یک قاشق شوپخوری از آن را می خورند و همچنین مقدار یک قاشق قهوه خوری از آرد شنبلیله را دریک فنجان آب جوشانیده مصرف نمایند چون آرد شنبلیله دارای بوی مهوعی است این است که باید آن را مخلوط با گیاهان معطر دیگر کرده مصرف نمود.

گیاهان دارویی چاق کننده در طب سنتی

انگور حرارت بدن را تأمین می نماید و از این جهت هر کیلو انگور معادل دو کیلو گوشت می باشد و به علت داشتن آهن و منگنز و میزیم برای خون مفید بوده داروی کم خونی است آب انگور را صبح ناشتا میل فرمائید شما را چاق کننده می باشد . اگر شب بخورید لاغر کننده می باشد.

بطوریکه قبلاً اشاره کردیم لاغری و خشکیدگی زیاد نتیجه زیادی ترشح سیب آدم است ; زیرا زیادی ترشح این غدد در بدن تولید حریق می کند و تمام ذخائر را می سوزانند.

خاکشیر از دیگر گیاهان دارویی چاق کننده می باشد
بهترین غذا برای خنثی کردن و کم نمودن این ترشح خاکشیر می باشد. اگر ترشح این غدد در شما زیاد است زیاد لاغر هستید. همه روزه بهمراه صبحانه مقداری خاکشیر به هر نحو که دوست دارید میل نمائید.

به علاوه این خوراک به مزاج شما لینت می دهد و اشتهاآور می باشد ; و همچنین ترشح بزاق را زیاد کرده، مواد نشاسته ای را مبدل به قند ساخته قابل هضم و جذب می سازد.

خوردن زرد آلو که دارای، مس ، آهن، فسفر، کلسیم است و برای چاق شدن ( fat ) بسیار مفید می باشد.

پوشیدن پیراهن کتان فربه می کند، گوشت کباب ضعف را زایل و رنگ را سرخ می کند.

خوردن شیر با گردو و خرما برای فربهی گرده ( کلیه ) و نیکوئی رنگ صورت و تقویت قوه باء و ازدیاد منی مفید است. مقدار خوراک آن از 45 مثقال الی 90 مثقال است. زیاد خوردن آن مورث سنگ کلیه و مثانه می باشد.