وبلاگ

خواص چای کوهی برای لاغری و افسردگی

خواص چای کوهی برای لاغری و افسردگی و ضعف اعصاب - اطلس گیاهان دارویی

آشنا میشویم با خواص چای کوهی برای لاغری و افسردگی در طب سنتی
چای کوهی گیاهی است از تیره کلازیاسه  Clusiaceae  که معمولا به صورت خودرو در میان کشتزارهای گندم و ذرت یافت می شود و به مقدار زیاد در آمریکا و اروپا پرورش می یابد.
در ایران در دامنه کوه های البرز ، چالوس ، مازندران ; نقاط غرب ایران و در مسیر قله چین کلاغ به حد زیادی می روید ; و اغلب از خواص چای کوهی برای لاغری ( بی اشتهایی ) و افسردگی استفاده می شود.

گل های این گیاه به رنگ سفید یا زرد است که در بالای ساقه به صورت مجتمع به چشم می خورد ; این گل ها کمی معطر و دارای بوی مخصوصی هستند .

خواص چای کوهی برای لاغری ، بی اشتهایی  و افسردگی


فوائد چای کوهی برای لاغری ( بی اشتهایی ) و افسردگی

خواص چای کوهی برای لاغری ، بی اشتهایی را برطرف می کند ; بنابراین می توان آن را به بچه ها و افراد مسن مبتلا به بی اشتهایی داد .
خواص چای کوهی برای افسردگی و اعصاب  به اثبات رسیده و مکانیزم اثر ضد افسردگی آن از طریق مهار آنزیمی است ; ماده موثره چای کوهی ; هایپریسین است ; که فرآورده های آن هم بر اساس همین ماده استاندارد سازی می شود و اثر ضد افسردگی گیاه نیز مربوط به این ماده است .

داروی گیاهی لاغری - چربی سوز سریع - بهترین قرص لاغری

دیگر خواص دارویی چای کوهی

این گیاه ضد کرم معده ، روده  و انگل است و گرفتگی صدا را باز می کند ; چای کوهی برای درمان مرض کزاز به کار می رود ; اگر برگ آن را به صورت پودر روی زخم های عمیق بپاشید آنها را خوب می کند .

چای کوهی درمان کننده بیماری مننژیت است ; درد پشت و گردن و خشکی گردن را درمان می کند .