وبلاگ

گیاهانی که حالتان را خوب میکنند

,
گیاهانی که حالتان را خوب میکنند

علاوه بر خواص غیر قابل انکار گیاهانی که حالتان را خوب میکنند. چیزی بسیار رضایت بخش تر در مورد رنگ سبز روشن وجود دارد. به علاوه خواص به ظاهر جادویی تصفیه کننده هوا که واقعاً این معامله را شیرین می کند.

حتی علمی برای حمایت از آن وجود دارد! چندین مطالعه ارتباط واضحی بین مراقبت از گیاهان آپارتمانی و کاهش علائم اختلال عاطفی فصلی یا SAD پیدا کرده اند. در حالی که همه گیاهان به روش‌های منحصر به‌ فرد خود بسیار عالی هستند. برخی از آن‌ها هستند که بسیار شاد هستند. با اثرات بهبود فوری خلق و خوی قابل مقایسه با قهوه سرد در یک روز گرم، را دارند.


فواید گیاهان داخل خانه فهرستی بی پایان است. اما این گیاهان آپارتمانی شاد یک مزیت عمده دارند: ایجاد شادی جدی در خانه شما.

بنفشه افریقایی حالتان را خوب مبکند
بنفشه افریقایی

بنفشه آفریقایی گیاه شادی

گیاه جمع و جور بنفشه آفریقایی : هیچ گیاهی با زیبایی غیرقابل انکار بنفشه آفریقایی رقابت نمی کند. برگ های چاق و مبهم و شکوفه های گرد و ارغوانی روشن آن ها مستقیماً لذت بخش است. آنها مانند یک حیوان خانگی کم هزینه هستند. که هرگز شما را ساعت 3 صبح بیدار نمی کند. یا کفش های مورد علاقه شما را از بین نمی برد.

برای اینکه بنفشه آفریقایی خود را سالم نگه دارید، خاک را از زیر گلدان آبیاری کنید. و بگذارید بین دو آبیاری خشک شود. اطمینان حاصل کنید که گلدان را هر بار که به آن آبیاری می کنید 90 درجه بچرخانید تا مطمئن شوید که برگ ها به مقدار مساوی نور خورشید دریافت می کنند. که به رشد یکنواخت گیاه شما کمک می کند.

گیاه عنکبوتی حالتان را خوب میکند

گیاه عنکبوتی: این گیاه نه تنها از نظر توانایی در تصفیه هوا بی رقیب است، بلکه با سرعت شگفت انگیزی تکثیر می شود! گیاهان عنکبوتی بچه‌های عنکبوتی کوچک تولید می‌کنند. گیاهان کوچکی که می‌توان آن‌ها را جدا کرد. و به یک گیاه کاملاً جدید تبدیل کرد. اگر می‌خواهید در زمستان کمی شادی ایجاد کنید. دوستان و خانواده‌تان دوست خواهند داشت که گیرنده یک گیاه تازه بچه‌ای باشند که خودتان پرورش داده‌اید!

گیاه دم الاغی یا سدوم غوره ای

این ساکولنت آویزان بسیار عجیب و سرگرم کننده ، جزء گیاهانی که حالتان را خوب میکنند میباشد. فقط فوراً تعداد بسیاری از این ساکولنت را به اتاق اضافه کنید. برگ‌های آبدار کوچک و چاق شبیه انگورهای سبز رسیده هستند و شاخه‌های بلندی را تشکیل می‌دهند که مانند طناب‌های سبز چاق از کناره‌های ظرف بیرون می‌ریزند. مانند بیشتر ساکولنت ها، دوست ندارد بیش از حد آبیاری شود، بنابراین بین دو آبیاری صبر کنید تا خاک خشک شود و مقدار دفعات آبیاری در زمستان را کاهش دهید.

سرخس بوستون یا برگ شمشیری از گیاهانی که حالتان را خوب میکنند
سرخس بوستون

سرخس بوستون از گیاهانی که حالتان را خوب میکنند

گیاه سرخس بوستون یا سرخس برگ شمسیری : این گیاهان بزرگ و پشمالو مدل مویی دارند که باب راس را شرمنده می کند. اما مطمئن هستم که او موافق است. که یک سرخس کوچک شاد یک افزودنی خوشایند برای هر فضای زندگی است. آن‌ها را روی یک پایه قرار دهید تا برگ‌های برازنده‌شان پایین بیاید. آن‌ها را روی یک قفسه بلند قرار دهید تا چشم‌ها را به سمت بالا بکشند. یا آنها را در سبدهایی آویزان کنید. , و از حجم چشمگیر و برگ‌های خودنمایی‌شان قدردانی کنید.

آنها آب و هوای مرطوب، خاک یکنواخت مرطوب و نور غیر مستقیم خورشید را ترجیح می دهند. مکانی را چند فوت دورتر از پنجره انتخاب کنید. و هر روز خاک را بررسی کنید تا مطمئن شوید که همیشه کمی مرطوب می ماند. آب پاشی سبک با آب هر چند روز یکبار به سرخس شما کمک میکند سیر و پشمالو بماند. اگر در یک سبد آویزان نیست، می توانید همیشه ظرف را روی یک سینی سنگریزه پر از آب قرار دهید. تا به افزایش رطوبت اطراف شاخ و برگ کمک کند.

خواص اسطوقدوس یا اسطوخدوس
گیاه اسطوقدوس

اسطوقدوس هم حالتان را خوب میکند

اسطوخودوس از گیاهانی که حالتان را خوب میکنند : در میان بسیاری از عواملی که بر شادی تأثیر می گذارد، احتمالاً مهمترین آنها تقویت اعصاب و کیفیت خواب است. عطر اسطوخودوس دارای خواص آرامبخشی است. که می تواند به شما کمک کند به خواب بروید. که می توانید آن را با اسانس های اسطوخودوس یا بهتر است، کیسه گل های خشک این گیاه را کنار بالش خود بگذارید.

می توانید اسطوخودوس را در فضای باز در باغ پرورش دهید. و قبل از اینکه اجازه دهید خشک شوند. آنها را برای گذاشتن روی میز به عنوان گل های از شاخه بریده برداشت کنید. پس از خشک شدن، گل ها را به آرامی داخل یک کیسه توری یا پارچه ای بردارید و آن را نزدیک بالش خود نگه دارید. اسطوخودوس گیاهی چند ساله است. و میتولنید با خیال راحت آن را تکثیر کنید.


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *