وبلاگ

چگونه استرس را درمان کنیم

,
how to treat stress چگونه استرس را درمان کنیم

هر روز با حوادث استرس زا مواجه می شویم. بیشتر این رویدادها جزئی هستند که اعصاب ما را بهم می ریزند. اما رویدادهای دیگر به وضوح منابع اصلی استرس هستند. این موارد شامل مواردی مانند ازدواج یا طلاق، یا مشکل در خانه یا محل کار است. باید یاد بگیریم چگونه استرس را درمان کنیم .

ممکن است برای قضاوت در مورد اینکه یک موقعیت واقعا چقدر استرس آور است ، به کمک دیگران مانند یک مشاور حرفه ای نیاز داشته باشید. پس از آن، می توانید کارهایی را که باید انجام دهید مرتب کنید. همچنین باید به منابع موجود برای کمک به درک و حل مشکل نگاه کنید.

هنگامی که با یک رویداد بسیار استرس زا در زندگی خود مواجه می شوید، این روش ها ممکن است به شما کمک کند تا با آن مقابله کنید:

درمان عملی استرس

تغییرات غیر ضروری در زندگی خود ایجاد نکنید. در عوض، انرژی خود را برای رویارویی با عامل استرس‌زای اصلی ذخیره کنید. در صورت امکان، سعی کنید در حین حل مشکل اصلی، محیط کار و خانه خود را پایدار کنید.

ذهنت را آرام کن از روش های تنفس عمیق و تجسم برای آرام کردن ذهن و کند کردن تنفس خود استفاده کنید. وقتی استرس دارید، ذهن شما می تواند اوضاع را بدتر از چیزی که هست ، به نظر برساند. این کار را با ایجاد نسخه های بی پایان فاجعه آینده انجام می دهد. این روی بدن شما نیز تاثیر می گذارد. بدن نمی تواند تفاوت بین واقعی و غیر واقعی را تشخیص دهد. بنابراین با واکنش فیزیکی بیشتری واکنش نشان می دهد.

در زمان حال بمان شما می توانید با حفظ ذهن خود در زمان حال، هم ذهن و هم بدن خود را آرام کنید. زمان حال به سختی به اندازه یک آینده تصور شده یا گذشته پر از پشیمانی استرس زا است. برای ماندن در زمان حال، توجه خود را بر تنفس، یک الگوی صدا یا بصری، یک حرکت تکراری یا مدیتیشن متمرکز کنید.

شجاعانه و پرخاشگرانه با عامل استرس زا روبرو شوید. هر چیزی که باعث استرس شما می شود را نادیده نگیرید. در عوض، با دقت به جدیت مشکل فکر کنید. اما آن را نامتناسب نکنید. از خود بپرسید: “بدترین چیزی که به طور واقعی ممکن است اتفاق بیفتد چیست؟” سپس تمام چیزهای خوب را به خود یادآوری کنید که حتی اگر بدترین اتفاق بیفتد، همچنان بخشی از زندگی شما خواهد بود. با دیگران صحبت کنید تا دیدگاه خود را نسبت به عامل استرس زا تأیید کنید. برای صحبت با خانواده، دوستان یا همکارانی که تجربیات مشابهی داشته اند، تلاش ویژه ای داشته باشید.

در ادامه آشنا می شویم با دیگر راهکار های مقاله چگونه استرس را درمان کنیم .

دیگر روش های مهار و کنترل استرس

  • دیگر راهکار چگونه استرس را درمان کنیم : پاسخ های مقابله ای خود را مرور کنید. اعتماد به نفس در مبارزه با استرس مفید است. و بر خاطرات موفقیت های گذشته بنا می شود. به موفقیت هایی فکر کنید که با سایر رویدادهای استرس زا زندگی به دست آورده اید. برخی از کارهایی را که برای کنار آمدن انجام دادید به یاد بیاورید. به نوشتن این موضوع فکر کنید.
  • اقدام به. متعهد به روشی معقول برای مقابله با آنچه باعث استرس شما می شود، باشید. عمل در کاهش استرس به شما کمک می کند. مطالعات نشان می‌دهد که وقتی وارد عمل می‌شوید، بدن شما مقدار هورمون استرس قوی (اپی نفرین) را کاهش می‌دهد. اقدام را متوقف نکنید زیرا می ترسید تصمیم اشتباهی بگیرید. راه های زیادی برای مدیریت موفقیت آمیز یک موقعیت استرس زا وجود دارد.
  • زمانی را به استراحت اختصاص دهید. حداقل یک یا دو بار در روز، زمانی را به آرام کردن خود اختصاص دهید. سعی کنید به موسیقی آرامش بخش گوش دهید، پیاده روی کنید، باغبانی کنید، مطالعه کنید یا ورزش کنید. همچنین می توانید استراحت رسمی تری مانند تنفس عمیق یا مدیتیشن را انتخاب کنید.
  • مراقب زمان خود باشید یک لیست اولویت بندی شده روزانه از کارهایی که باید انجام دهید تهیه کنید. این می تواند به کاهش احساس غرق شدن کمک کند.
  • به اندازه کافی خوابیدن . کمبود خواب می تواند باعث مشکلات جسمی و عاطفی اضافی مانند خواب آلودگی، گرمازدگی، مشکلات حافظه و مشکل در تمرکز شود.
  • از الکل و مواد مخدر اجتناب کنید . اینها به دور از کمک به شما برای مقابله، در واقع می توانند علائم را بدتر کنند.

مقاله ای از : رنی واتسون ، پل بالاس ، ماریان فریزر

به دنبال یک مشاور برای درمان و کنترل استرس باشید

و اما از همه مهمتر ، اگر عوامل استرس زا جدید توانایی شما را برای مقابله به چالش می کشد یا اقدامات مراقبت از خود فقط استرس شما را کاهش نمی دهد، ممکن است لازم باشد به دنبال تقویت کننده هایی در قالب درمان یا مشاوره باشید. همچنین اگر احساس می کنید تحت فشار هستید یا به دام افتاده اید، اگر بیش از حد نگران هستید، یا اگر در انجام کارهای روزمره یا انجام مسئولیت ها در محل کار، خانه یا مدرسه مشکل دارید، ممکن است درمان ایده خوبی باشد.

مشاوران یا درمانگران حرفه ای می توانند به شما در شناسایی منابع استرس خود و یادگیری ابزارهای مقابله ای جدید کمک کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *