وبلاگ

لایه بردار خانگی پوست صورت

,
لایه بردار خانگی پوست صورت

اگر شما یکی از آن‌هایی هستید که به دنبال لایه بردار خانگی پوست صورت هستید.ولی هنوز نمی‌دانید چگونه پوست را لایه‌برداری کنید. در ادامه همراه ما باشید.

لایه برداری سلول های مرده پوست را از لایه های خارجی پوست از بین می برد. برای از بین بردن تیرگی پوست ، گسترش انتشار خون و کار بر روی ظاهر پوست شما مفید است.

استراتژی های مختلفی برای لایه برداری وجود دارد. نوع پوست شما باید مشخص کند که از کدام استراتژی استفاده می کنید و به طور مرتب ریزش شما چقدر است. برای برخی بیماری های پوستی، از جمله روزاسه، لایه برداری به طور کلی پیشنهاد نمی شود.

بیایید به پایین برویم تا یاد بگیریم چگونه پوست را لایه برداری کنیم؟

برای لایه برداری از چه چیزی استفاده کنیم؟

استراتژی ها و دستگاه های مختلفی برای لایه برداری پوست وجود دارد. شستشوی صورت و برس ها نوعی لایه برداری مکانیکی یا فیزیکی هستند. با این حال، اسیدها و نوارهای پوستی از انواع لایه برداری ترکیبی هستند.

مکانیکی

برس لایه بردار: به طور کلی یک برس الیافی است که روی صورت یا بدن برای از بین بردن لایه های سلول های مرده پوست استفاده می شود. برخی برای مسواک زدن خشک در نظر گرفته شده اند. بنابراین، سایر موارد را می توان با پاک کننده صورت یا شستشوی بدن استفاده کرد.

دستمال های لایه بردار: این ها روشی ملایم تر برای ریزش پوست هستند. بنابراین، می توان یک دستمال مرطوب لایه بردار را با آب گرم، پاک کننده یا شوینده بدن در حمام کف کرد.

دستکش لایه‌بردار: اگر برس‌ها یا دستمال‌هایی را که به سختی قابل درک هستند پیدا کردید، می‌توانید از دستکش استفاده کنید. آن را با یک پاک کننده یا شوینده بدن در حمام کف کنید. آنها می توانند برای مناطق عظیمی مانند پاها یا بازوها موفق باشند.

لایه بردار: این را می توان به طور مستقیم روی پوست و با استفاده از یک حرکت ظریف و دور بر روی پوست اعمال کرد. با این حال، می توانید پس از استفاده از آبشستگی، پوست خود را با آب گرم بشویید.

لایه بردارهای شیمیایی

 • آلفا هیدروکسی اسیدها (AHAs): نمونه هایی از AHA ها شامل عصاره های گلیکولیک، لاکتیک، تارتاریک و مرکبات هستند. اینها با تکه تکه شدن کار می کنند، پیوندهایی که سلول های کدر و مرده پوست را روی سطح پوست نگه می دارند. با این حال، این باعث می شود که پوست شما به طور معمول ذرات مرده را از بین ببرد.
 • بتا هیدروکسی اسیدها (BHAs): نمونه هایی از BHA ها شامل بتا هیدروکسی و اسید سالیسیلیک هستند. اینها ممکن است برای پوست های متمایل به التهاب پوست بهتر باشند.

لایه برداری براساس نوع پوست

هنگام لایه برداری دقیق، روی پوست خود ظرافت عمل داشته باشید. شما می توانید. با استفاده از انگشت خود حرکات کمی و دوربرگردان انجام دهید و یا از دستگاه لایه بردار تصمیم گیری خود استفاده کنید.

چگونه پوست خود را بر اساس نوع پوست لایه برداری کنیم.
اگر از قلم مو استفاده می کنید، ضربات کوتاه و سبک بزنید. حدود 30 ثانیه پوست بگیرید و سپس با آب ولرم – نه داغ – بشویید. اگر پوست شما بریدگی، جراحت تازه یا سوختگی در اثر آفتاب دارد، از لایه برداری خودداری کنید. بنابراین، کرم را با SPF بعد از لایه برداری بمالید.

پوست خشک
لایه برداری برای پوست های خشک یا پوسته پوسته بسیار مهم است . با توجه به اینکه چرخه در حال خشک شدن است، از لایه برداری مکانیکی روی پوست خشک خودداری کنید. با این حال، می تواند باعث ریزش اشک شود. AHA ها برای پوست های خشک قوی هستند.

اسید گلیکولیک به از بین بردن سلول های مرده از لایه بیرونی پوست کمک می کند و از گردش سالم پوست پشتیبانی می کند. در پی استفاده از اسید گلیکولیک با SPF و کرم ماساژ دهید. بنابراین، می تواند پوست را بیشتر در معرض آسیب خورشید قرار دهد.


پوست حساس را چگونه لایه برداری کنیم

از تمیز کردن یا استفاده از تکنیک های مکانیکی برای لایه برداری خودداری کنید. اینها پوست شما را بیشتر تشدید می کند و می تواند باعث قرمزی شود.

از یک لایه بردار مصنوعی ملایم استفاده کنید. و آن را با یک پارچه شستشوی ظریف بمالید. برای التهاب پوست، به همین ترتیب، می توانید یک نوار اسید سالیسیلیک را در متخصص پوست خود امتحان کنید.

پوست چرب
پوست براق یا ضخیم تر می تواند از لایه برداری و برس زدن دستی سود ببرد. این نوع پوست ممکن است یک لایه رشد اضافی در سطح سطحی داشته باشد که لایه برداری دستی می تواند آن را از بین ببرد. با این حال، با ملایمت از یک لایه بردار یا تمیز کردن در حرکات گرد برای بهترین نتایج استفاده کنید.

پوست معمولی
در صورتی که پوست شما هیچ گونه پیچیدگی نداشته باشد، می توانید هر استراتژی را برای لایه برداری انتخاب کنید. لایه برداری دستی و مواد هر دو برای این نوع پوست بی خطر هستند. ممکن است مجبور شوید معاینه ای انجام دهید تا بفهمید کدام روش برای پوست شما بهترین است.

پوست ترکیبی
پوست مخلوط ممکن است به ترکیبی از لایه برداری مکانیکی و مواد نیاز داشته باشد. هرگز از هر دو در یک زمان استفاده نکنید زیرا باعث تشدید پوست می شود. اگر بعد از لایه برداری پوستتان احساس خشکی کرد، از کرم زیر استفاده کنید.

لایه بردار خانگی پوست صورت و بدن

چند وقت یکبار باید لایه برداری کنید؟

تعداد دفعات لایه برداری بستگی به نوع پوست شما و نوع لایه برداری که استفاده می کنید دارد. با این حال، برای مثال، برخی از لایه بردارهای مواد می توانند جامد باشند. به طور کلی، لایه برداری پوست یک تا دو بار در هفته کافی است تا برای پوست های خشک مفید باشد.

پوست صاف ممکن است نیاز به لایه برداری مداوم بیشتری داشته باشد. سعی کنید بیش از حد ریزش نکنید زیرا می تواند باعث قرمزی و تشدید شود. اگر به کمک نیاز دارید تا بفهمید تا چه اندازه مرتباً ریختن آن برای شما بی خطر است، با متخصص پوست خود صحبت کنید.

مزایای لایه برداری پوست صورت

بخشی از مزایای حیرت انگیز یک روال لایه برداری معمولی و کنترل شده در زیر ثبت شده است.

لایه بردار خانگی پوست صورت منافذ را باز می کند
لایه برداری فراوانی بیش از حد روغن، خاک و فلوتسام سلولی و جتسام را از منافذ شما حذف می کند و از این رو آنها را باز می کند. این کار با بیرون راندن منافذ مسدود شده عمل می کند و علاوه بر آن جوش ها را کاهش می دهد.

ورود بیشتر سایر موارد مراقبت از پوست را تقویت می کند
دفع سلول‌های مرده و منافذ پوست باعث می‌شود تا محصولات مراقبت از پوست مانند سرم‌ها، فاکتورهای رشد، کرم‌ها بیشتر به پوست نفوذ کنند. این با فعالیت مورد انتظار این آیتم ها کار می کند و نتایج بهتری به همراه دارد.

جلوی پارگی پوست را می گیرد
لایه برداری متوسط، میکروارگانیسم ها را درست مانند سلول های مرده ای که از آنها تغذیه می کنند، از بین می برد. این به جلوگیری از جوش های التهابی پوست کمک می کند.

رنگ چهره را یکدست می کند

 • لایه برداری لکه های کسل کننده هایپرپیگمانتاسیون را از بین می برد. علاوه بر این، تکه‌های پوسته پوسته‌ شده، تفاوت‌های قابل تشخیص و زخم‌های سبک را ساده می‌کند و بر این اساس رنگی درخشان و یکنواخت به ارمغان می‌آورد.
 • پخش خون و ضایعات لنفاوی را بالا می برد
  مالیدن لایه بردار جریان خون را به پوست شما گسترش می دهد. بنابراین سموم را از بین می برد و سلول های پوست را حفظ می کند. همچنین به مواد زائد لنفاوی انرژی می‌دهد که سلامت سلولی را بیشتر می‌کند و باعث ایجاد پوستی جدید و درخشان می‌شود.
 • گردش سلولی را ایجاد می کند
  تخلیه سلول های مرده و آلودگی های مختلف از سطح باعث ایجاد گردش سلولی در پوست شما می شود. با این حال، وجود سلول های جدید در سطح سطحی باعث می شود پوست شما جدید و سالم به نظر برسد.
 • تولید کلاژن را افزایش می دهد
  لایه برداری معمولی باعث تقویت کلاژن می شود که یک پروتئین اصلی مهم در پوست شماست. کلاژن نه تنها به حفظ سطح و نرمی پوست شما کمک می کند. علاوه بر این، خطوط و چین و چروک ها را کاهش می دهد و در نتیجه از بلوغ نابهنگام جلوگیری می کند.

جمع بندی لایه بردار خانگی پوست صورت

لایه بردار خانگی پوست صورت به درخشندگی شما می افزاید. و به شما پوستی سالم و پرانرژی می دهد. شما باید قبل از جستجو در محدوده انتخاب های قابل دسترس برای از بین بردن پوست خود با احتیاط فکر کنید. علاوه بر این، خیلی تلاش نکنید، زیرا لایه برداری بیش از حد باعث ایجاد شرایطی می شود که انتظار داشتید آن را درمان کنید. و اعصاب صورت را زیاد تحریک نکنید.
امیدوارم نکته فوق به شما در یادگیری نحوه لایه برداری خانگی پوست صورت و بدن کمک کند.


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *