وبلاگ

درمان خانگی تعرق زیاد

,
درمان خانگی تعرق یا عرق کردن زیاد بدن

اگر متوجه شدید که بدون هیچ دلیلی بدون وقفه عرق می‌کنید یا عرق می‌کنید و با عصبانیت می‌پرسید: «چرا اینقدر عرق می‌کنم؟»، احتمالاً بخشی از 4.8 درصد از افرادی هستید که از یک بیماری پزشکی به نام هیپرهیدروزیس رنج می‌برند. در این مقاله به درمان خانگی تعرق زیاد میپردازیم.

هیپرهیدروزیس فقط برای تعریق بیش از حد صحبت می کند. بنابراین، از نظر فنی، تعریق بیش از حد یک وضعیت پزشکی واقعی است. صرف نظر از اینکه طرفدار طب طبیعی هستید یا خیر، هیچ بحثی وجود ندارد که دانستن علت تعریق بیش از حد شما می تواند کلید توقف آن باشد.

گاهی اوقات هیپرهیدروزیس علتی مانند رژیم غذایی، عوارض جانبی دارو یا یک بیماری زمینه ای دارد.

درمان عرق کردن زیاد زیر بغل

راه های زیادی وجود دارد که می توانید به طور طبیعی به کاهش تعریق بیش از حد خود در خانه کمک کنید. برای جلوگیری از مصرف غذاهای محرک عرق می توان رژیم غذایی را اصلاح کرد. به علاوه، اجرای برخی از غذاهای توصیه شده برای کمک به هایپرهیدروزیس (Hyperhidrosis) که در بالا ذکر شد، می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. 

استفاده از نمک حمام اپسوم یکی دیگر از درمان های خانگی موثر برای هیپرهیدروزیس است. آنها نه تنها می توانند به شما در کاهش تعریق ورزش و بوی بدن کمک کنند، بلکه می توانند به شما در آرامش مکرر کمک کنند که می تواند عامل بزرگی در مبارزه با اثرات هیپرهیدروزیس باشد. 

تغییرات سبک زندگی، به طور کلی، می تواند برای کمک به مبارزه با هایپرهیدروزیس ایجاد شود. این تغییرات سبک زندگی می تواند شامل اقدامات بهداشتی خوب، اصلاح مکرر و اجتناب از سیگار باشد. 

در نهایت، تنظیمات کمد لباس را می توان برای کمک به مقابله با هایپرهیدروزیس یا عرق کردن زیاد بدن و اثرات آن انجام داد. مرکز هیپرهیدروزیس لیستی از محصولات هیپرهیدروزیس را تهیه کرده است که مطمئنا برای شما مفید خواهد بود!

همانطور که قبلا ذکر شد، برای درمان خانگی تعرق زیاد . غذاهایی که می خوریم، گیاهانی که استفاده می کنیم و اقداماتی که روزانه انجام می دهیم، همه چیزهایی هستند که می توان برای مبارزه با عرق زیر بغل به آنها کمک کرد. این فقط برای تعریق زیر بغل نیست، این درمان‌های خانگی به طور کلی به شما کمک می‌کنند تا در برابر تعریق بیش از حد کمک کنید- بنابراین از اعمال برخی از این تغییرات در زندگی خود نترسید!

درمان خانگی عرق کردن زیاد صورت

ممکن است در ناحیه خاصی از بدن، مانند صورت، تعریق بیش از حد را تجربه کنید. اگر اینطور است، پس درمان های خانگی خاصی برای تعریق بیش از حد روی صورت شما وجود دارد. برخی از درمان‌های خانگی ذکر شده قطعاً بر تعریق صورت تأثیر می‌گذارند، اما در اینجا راه‌حل‌های خاص دیگری وجود دارد که می‌توانید امتحان کنید.

راه  حل های مراقبت از پوست زیادی برای رفع تعریق صورت در بازار موجود است. یافتن یک راه حل خوب و طبیعی برای مراقبت از اسکی می تواند راه خوبی برای حفظ عرق بیش از حد شما باشد. بسیاری از گیاهان ذکر شده در بالا برای ایجاد محلول مراقبت از پوست خود نیز عالی هستند! 

برش های خیار سبز دفعه بعد که یک خیار را می برید، چند برش را برای مراقبت از خود ذخیره کنید! خیار نه تنها می تواند به کاهش تعریق صورت کمک کند، بلکه به خنک کننده، مرطوب کننده و سفت کردن صورت نیز کمک می کند. مالیدن تکه های خیار به صورت یک درمان خانگی سریع و آسان برای تعریق زیاد صورت است – بعلاوه، شما نیز بوی خوبی خواهید داشت!

تکه های یخ یکی دیگر از درمان‌ خانگی تعریق زیاد و بیش از حد روی صورتتان است ، چند تکه یخ بگیرید و صورتتان را خنک کنید. چند تکه یخ را در یک حوله کاغذی یا حوله دستی بپیچید و آن را به صورت خود فشار دهید. یخ به سرد شدن صورت شما کمک می کند و بدن شما را فریب می دهد تا فکر کند آنقدر که ممکن است داغ هستید نیستید. این باید از تولید بیش از حد غدد عرق جلوگیری کند. بار دیگر، یخ برای سفت کردن پوست نیز عالی است – بنابراین این یک راه حل برد-برد است!0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *