وبلاگ

درمان گیاهی درد مفاصل

,
درمان گیاهی درد مفاصل - خواص سیب زمینی در داروی درمان گیاهی درد مفاصل در طب سنتی

درمان گیاهی درد مفاصل – داروی گیاهی درد مفاصل در طب سنتی
سیب زمینی سرشار از ویتامین های B و C و دارای مواد چربی است سبزی سالم و مغذی است مقدار ویتامین  C  آن با انبار کردن آن برای زمستان کم می شود. مصرف آن برای اشخاصی که مبتلا به ورم مفصل Arthritis یا باد مفصل هستند و همچنن اشخاصی که زیاد چاق شده اند و نباید چربی و روغن بخورند تجویز شده سیب زمینی از سبزی هایی است که خیلی سهل الهضم می باشد ‌.

خواص سیب زمینی در درمان درد مفاصل

برای ضماد اگر سیب زمینی را رنده کنند و با روغن زیتون مخلوط نمایند ; برای درمان درد مفاصل ضمادی را تشکیل می دهد ; که به خوبی آن را معالجه می کند.


توت فرنگی
تره فرنگی دارای ویتامین ( c و B ) وآهن و آهک ، منیزیم ، پتاسیم ، گوگرد خاصیت ملین و دارای اسانس سولفو آزوته می باشد و از لحاظ خاصیت ادرار آور قوی و درمعالجه روماتیسم ، درد مفصل ، بند آمدن ادرار ، اوره آوردن خدمات گرانبهایی انجام می دهد .

کاسنی
خواص کاسنی برای درمان درد مفاصل ; آب تازه ی کاسنی را بگیرید و با آرد جو خمیر کرده ضماد کنید ; .برای خفقان ، تقویت قلب ، تحلیل ورم های گرم ، درد مفاصل گرم و نقرص گرم نافع است.

خواص داروی گیاهی انزروت برای درد مفاصل در طب سنتی

 انزروت
آن را بکوبید و با روغن بید انجیر مخلوط کرده بخورید ; برای رفع تشنج امتلایی ، درد مفاصل ، عرق النساع و اخراج کرم معده مفید است ، جنین را سقط می کند .

گوجه فرنگی
مصرف گوجه فرنگی برای درمان درد و التهاب مفاصل تجویز شده است .

خواص درمانی دارو گیاهی غازیاقی یا غازیاغی در درمان درد مفاصل در طب سنتی
برگ و ریشه ی آن را با هم خشک کنید ، بعد نرم بسایید و بجوشانید تا قوام آید ; سپس در ظرف شیشه ای نگه دارید و هر روز بر موضع بمالید . درد مفاصل را تسکین می دهد .