وبلاگ

درمان گیاهی فشار خون

,
خواص سیر در درمان گیاهی فشار خون

 درمان و دارو گیاهی برای فشار خون ( Blood pressure )
خواص سیر رای فشار خون
سیر ذراتی را که به شکل ذره های شیشه ای در شراعین جمع می شود ; و تولید تصلب شراعین می نماید حل می کند و جریان خون را به علت اثر تقویت کننده ای که به روی عضلات قلب و پایین آوردن فشارخون دارد به کار انداخته و منظم می سازد ; از طرف دیگر سیر خون را تصفیه می کند و آن را پاک و غنی می سازد .
برای چاره جویی و رفع بوی سیر ; یک یا دو دانه قهوه  بو داده را چند دقیقه  بجوید بعد فرو دهید .

خواص برگ و ریشه توت فرنگی برای فشار خون

جوشانده ریشه و برگ خشک توت فرنگی در عوارض زیادی فشار خون مفید است ; به مقدار ۳۰ گرم در یک لیتر آب در روز هر اندازه که میل داشته باشید میل کنید چون این جوشانده رنگ ادرار و مدفوع را قرمز می کند نباید از این جهت ترس به خود راه داد و این جوشانده هم نباید بیش از پنج دقیقه روی اجاق گاز غل بخورد . 

برگ درخت زیتون
دیگر دارو گیاهی فشار خون برگ درخت زیتون است ; برگ زیتون فشار خون را کم می کند و تب بر است ۲۰ عدد برگ را کوبیده و یک ربع ساعت در ۳۰۰ گرم آب بجوشانید تا ۲۰۰ گرم آب بدست آید ; بعد آن را صاف نموده و با عسل شیرین کرده صبح ناشتا بنوشید .

گلابی
کسانی که مبتلا به فشار خون هستند اگر بطور مرتب گلابی بخورند ; و بدن ان ها مواد غذایی این میوه را جذب کند خون آن ها تصفیه شده نتایج محسوس و گرانبهایی عاید خواهد گردید .

خواص تمشک ، انگور ، هندوانه ، آب لیمو و عسل در درمان و دارو گیاهی فشار خون

تمشک خون را قلیایی می کند و نیز داراری ویتامین های (ث c) و ( ک k ) بوده و برای اوره و فشار خون مفید و خاصیت ضد عفونی هم دارد .

خوردن انگور تاکید شده اثر انگور در درمان گیاهی فشار خون و زیاد شدن اوره خون مسلم است ‌.

هندوانه از زیادی خوردن جلوگیری می کند و خون را پاک می کند .

فشار خون را با آب لیمو میتوان معالجه نمود.

عسل فشار خون را درمان می کند مقوی قلب هم می باشد.

کم شدن ویتامین های ( ب B و ث c ) عامل اصلی فشار خون است .

تاثیر ویتامین c در درمان گیاهی فشار خون

ویتامین ( ث c) از فشار خون جلوگیری می کند
علائمی را که برای غلبه خون و بیماری رقیق شدن خون از کمی ویتامین ( ث c ) است تولید می شود ; این اشخاص رنگ بدنشان گلگون است سرشان سنگین و منگ می باشد حواسشان کند است و کمی کسل می شوند جوش های زیادی در بدنشان پیدا می شود ; هنگامی که در برابر امر غیر منتظره ای واقع می شوند و پیش آمد ناموافق برایشان ایجاد می شود خون متوجه مغز میشود کندی فهم پیدا می کنند ; اگر حمله خون به مغز شدید باشد ممکن است سکته نمایند.

در این موقع بهترین دارو گیاهی فشار خون صبر زرد است ; صبر زرد که خون را از سر بر می گرداند بسیار مفید است مشروط بر این که ۲۰ سانتی گرم در روز میل نمایند این اشخاص باید غذاهایی بخورند که سرشار از ویتامین ( ث c ) باشد و به قول دیمی ها سردیهای خشک برای اینها مفید است مانند ; سماق ، آبغوره ، لیمو ، زرشک ، تره و غیره

غذاهای ممنوع و مضر برای فشار خون

عبارتند از غذاهای گوشتی و ماهی و هم چنین تخم مرغ ، پنیر ، فندق ، و غذاهای ادویه دار و الکل و قهوه و چای و سبزیهای خشک در عوض میوه و سبزیهای تازه و برنج ، کره ؛ قند ، ترشی در بین ویتامین ها و بتامین ( آ A ) در معالجه فشار خون نقش اساسی دارد ; بیماری های اوره نتیجه ترش شدن خون است ; بنابر این قلیایی کردن خون در معالجه اوره نافع است .

فندق برای فشار خون مضر است ; زیرا فشار خون را زیاد می کند .

مرجع : طبیب خانواده