وبلاگ

درمان گیاهی جوش صورت

,
درمان گیاهی جوش صورت - داروی گیاهی جوش و آکنه نوزاد شیر خوار

آکنه یا جوش صورت و بدن به عنوان یک التهاب پوستی مزمن در نظر گرفته می شود که جوانان و بزرگسالان در گروه های سنی مختلف را تحت تاثیر قرار می دهد. علت آن چند عاملی است و از ضایعات خفیف تا ضایعات کودوژنیک ایجاد می شود که می تواند باعث ایجاد اسکار و ضایعاتی شود، که گاهی اوقات نامناسب هستند. درمان‌های مرسوم محدودیت‌های متعددی دارند که جستجو برای کسانی را که تحت تأثیر درمان‌های جایگزین قرار گرفته‌اند، گسترش می‌دهد. طب جایگزین درمان گیاهی جوش صورت و بدن و مشتقات آنها است و به طور مکرر برای آکنه استفاده شده است.

درمان گیاهی جوش صورت – داروی گیاهی جوش و آکنه

برای معالجه آکنه باید یک گوجه فرنگی را به دو نصف بریده و آهسته و آرام روی آن بمالید و فردای آن روز هم همین کار را با ترشک کوبیده بکنید و با آب سرد صورت را بشویید.
از گیاه سبز آب سی تا چهل گرم در یک لیتر آب بجوشانید ; پس از خشک شدن زخم های جلدی و سودا را شستشو دهید. درمان کننده می باشد.

خواص لیمو ترش برای درمان گیاهی جوش صورت

آبلیمو ترش صورت را که از غرور جوانی جوش زده است ; علامت روشنی از ناخوشی خون است و تجمع سم را در کبد نشان میدهد برطرف می نماید ; این جوش ها که توأم با چرک و خون است علامت از ضعف خون می باشد، دارویش آبلیمو است.
آبلیمو غلظت خون را درمان و سم های جمع شده در کبد را نابود میسازد و آکنه Acne را درمان می کند.

درمان گیاهی جوش صورت با جعفری
برای رفع جوش های ریز و قرمز روی پوست ; باید صبح و شب با محلول دم کرده جعفری صورت و یا قسمتی از بدن را که جوش دارد شستشو داد.

درمان گیاهی جوش صورت - داروی گیاهی جوش و آکنه کودک و نوزاد شیر خوار
درمان گیاهی جوش صورت نوزاد شیر خوار

داروی گیاهی جوش و آکنه نوزاد شیر خوار

بچه های شیرخوار اغلب در صورتشان جوش هایی پیدا می شود ; که بعضی از مادران از دیدن آن جوش ها نگران می شوند و برای معالجه چاره جویی می کنند.
یک گرم گل بنفشه فرنگی را در یک ربع لیتر شیر ریخته و جوشانده و صاف کرده و به آنها داده ; ممکن است در ابتدا این جوش ها زیاد شود ولی چندان طول نمی کشد که به کلی از بین میرود.

 خواص شلغم برای جوش صورت
اشخاصی که مبتلا به جوش صورت و اگزما هستند ; اگر هر روز مقدار کمی شلغم خام را بخورند احتیاج بدن آنها را با گوگرد که در این سبزی هست برطرف خواهد کرد ولی باید شلغم خام را با دقت و احتیاط بجوند تا معده آنها ناراحت و خسته نشود. چون شلغم مواد قندی دارد ; برای مبتلایان به بیماری قند مضر دانسته اند.

درمان گیاهی جوش صورت با کاهو
محلول جوشانده شصت گرم کاهو در یک لیتر آب برای شستشوی رفع جوش صورت مفید است. ضماد کاهو پخته با کمی روغن زیتون برای درمان انواع دمل و کورک و آبسه سوختگی مفید می‌باشد.

خواص پوارو و اسفناج برای درمان جوش صورت

شیره ای که از پوارو خارج می‌شود ; با شیر یا آب زرد پنیر مخلوط کرده و به شکلی محلول برای برافروختگی صورت و جوشهای آن به کار می برند .

اگر برگ های اسفناج را در روغن زیتون بپزند ; ضماد خوبی برای زخم های شدید و سخت می باشد ; ضمنا در هر دفعه تازه درست کنید.

در هنگام درمان جوش صورت و بدن این نکته را همیشه در خاطر داشته باشید.
درمان آکنه و جوش صورت و بدن، گاهی اوقات می تواند شبیه به جنگ با پوست خود باشد. می توانید از خشن ترین مواد شیمیایی، لایه بردارها و ماسک ها برای از بین بردن جوش ها استفاده کنید. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید، که شما و پوستتان در یک طرف هستید. و انباشتن مواد درمانی موضعی، در واقع می تواند باعث خشک و حساس کردن بیش از حد پوست شما شود و نتیجه معکوس داشته باشد.

در واقع، آکنه در اغلب اوقات از عمق پوست است، و می تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد، که هیچ محصول مراقبتی موضعی از پوست نمی تواند آنها را برطرف کند، مانند هورمون ها ، استرس ، خواب و رژیم غذایی .