وبلاگ

داروی گیاهی کم خونی

,
داروی گیاهی کم خونی یا آنتی آنمی

داروی گیاهی کم خونی ، آنتی آنمی گیاهی در طب سنتی
خواص زرد آلو برای درمان کم خونی
بهترین درمان کم خونی زرد آلو است و با کوشش ها و تجربه هایی که تا کنون به عمل آمده نمی دانند ; این خاصیت مربوط به کدام یک از عوامل موجود در آن است ; ممکن است ویتامین مخصوص در آن باشد که هنوز کشف نشده است ; خوردن زرد آلو جهت چاقی بسیار نافع است.
زرد آلو نفاخ است و علاج نفخ آن خوردن هسته زرد آلو شیرین است ; رنگ زرد این میوه مربوط به مولد ویتامین ( A) یعنی کارتن است که گاهی نمای بنفش هم دارد .زرد الو – آهن – فسفر – کلسیم – مس دارد روی هم رفته میوه ی بسیار مفیدی است ; ولی نباید در خوردن آن افراط کرد.

خواص داروی گیاهی سنبل ختایی و شنبلیله برای کم خونی

سنبل ختایی برای کم خونی و خاصیت آنتی آنمی آن ;
سنبل ختایی دارای خواص تقویت کننده معده و محرک است و هضم غذا را هم آسان می کند و برای کم خونی Anemia مفید و نفخ و درد دل شکم و روده را هم دفع می کند باد شکن هم می باشد.
مقدار مصرف تخم آن ۲۰ گرم در یک لیتر آب دم می کنند و ریشه ی آن را به مقدار بیست گرم در یک لیتر آب می جوشانند و با هر وعده غذا یک فنجان از آن را بعد از غذا مصرف می کنند .

تخم شنبلیله برای کم خونی
باید تخم شنبلیله را آرد نموده یک قاشق قهوه خوری در یک فنجان آب جوشانیده مصرف نمود ; چون آرد آن دارای بوی متبویی است باید باید با گیاهان معطر مخلوط نموده مصرف کرد ; علاج کم خونی را می نماید .

خواص پسته برای درمان کم خونی در طب سنتی

پسته رسیده بسیار مقوی است و داروی کم خونی و درمان ضعف مفرط می باشد ; ولی زیاد خوردن آن یبوست می آورد و تولید نفخ شکم می کند آن را در غذای اطفال فراموش نکنید درمان کم خونی و مقوی است .

اسفناج دیگر داروی گیاهی کم خونی با خاصیت آنتی آنمی بالا

گیاه اسفناج برای کم خونی مناسب همه سنین
اسفناج سر شار از ویتامین های ( A و B و C ) می باشد ویتامین ( C ) آن خیلی زیاد است و هضم آن آسان است ; دارای مقدار زیادی آهن است.
صد گرم اسفناج ۴۰ تا ۵۰ میلی گرم آهن – فسفر – آهک – منیزیم و پتاسیم دارد ; اخیرا با آزمایش های علمی و تجربی که به عمل آمده که اسفناج ضد کم خونی است.
چون گلبولهای قرمز خون را زیاد می کند ; مصرف آن بعد از بیماری ها برای پیر و جوان و بچه مفید می باشد.