وبلاگ

داروگیاهی تقویت حافظه

,
داروگیاهی تقویت حافظه و مغز

امتحانات نزدیک یا ضرب الاجل های کاری واقعاً می توانند سیستم عصبی ما را آشفته کنند. و سطح استرس ما را افزایش دهند. هنگامی که فکر می کنید که باید مجموعه ای از اطلاعات را به خاطر بسپارید. یا دوباره جمع آوری کنید، استرس می تواند غیرقابل کنترل شود. در مقاله داروگیاهی تقویت حافظه و مغز به این موارد میپردازیم.

محرک های کلاسیک مانند قهوه، شکر و شکلات همیشه وسوسه انگیز است. در حالی که ممکن است تسکین کوتاه مدتی را ارائه دهند. اثرات بلند مدت آن می تواند تا حدودی مضر باشد. و باعث شود ما احساس خستگی و استرس بیشتری کنیم. خوشبختانه، چند قهرمان برتر گیاهی وجود دارد. که می توانید آنها را امتحان کنید که نه تنها استرس را هدف قرار می دهند. بلکه حافظه و شناخت کلی را نیز بهبود می بخشند. در مقاله داروگیاهی تقویت حافظه چند گیاه برتر برای تقویت مغز آورده شده است.

چند گیاه دارویی برای تقویت حافظه

گیاه براهمی : گیاه باکوپا یا براهمی monnieri Bacopa . گیاه ضخیم برگ تالاب‌های شرق و جنوب‌شرقی آسیا است. براهمی گياهى است علفى و چنین دساله و بدون كرك. ساقه‌ آن خزنده و مقداری گوشتى است. در ايران در سیستان و بلوچستان ، اراضى مرطوب باتلاقى مى‌رويد.

اثرات تسکین دهنده ذهن و سیستم عصبی این گیاه افسانه ای است. برهمن نام هندویی است که به آگاهی جهانی داده شده است. و برهما الوهیتی است که مسئول تمام نیروهای “خلاق” در جهان است. برهمی در لغت به معنای «انرژی» یا «شاکتی» برهمن است. با برهمی که نام خود را از این ریشه ها گرفته است. براهمی در متون باستانی هند در قرن ششم به طور گسترده برای ترویج عقل استفاده می شد.

گیاه براهمی گردش خون را در مغز بهبود می بخشد. و از طریق بهبود حرکت بین سلول های عصبی در مغز بر عملکردهای شناختی مانند حافظه تأثیر مثبت می گذارد. برهمی همچنین واکنش هورمون های استرس را متعادل و اعصاب را تقویت می کند.

براهمی انتخاب طولانی مدت عالی برای تقویت عملکرد کلی مغز و افزایش ظرفیت شما برای یادگیری و به خاطر سپردن است. سعی کنید این مکمل را در ابتدای روز، حداقل یک هفته قبل از شروع امتحانات، مصرف کنید.

خواص اسطوقدوس یا اسطوخدوس
گیاه اسطوقدوس یا اسطوخدوس

اسطوقدوس داروگیاهی تقویت حافظه

پنج گرم از نوع هندی اسطوقدوس را دم کنید و آب صاف کرده ی آن را بنوشید ;
لطیف کننده ی اعضای بدن، مقوی اعصاب و مفرح روح است. برای افرادی که در امور جزیی زود عصبانی می شوند بسیار مفید می باشد. قوای مغزی و فکری را تقویت می نماید. دم کرده اسطوقدوس ، مقوی حافظه است ; و فراموشی را درمان می کند. درمان کننده ی وسواس ، استرس ، مالیخولیا ، تشنج و استر خاء می باشد، عفونت های بدن را رفع می کند ; مقوی معده ، معرق، صفرا بر و نیرو دهنده است، ضد انگل، ضد نفخ و ضد قولنج می باشد، اشتهاآور می باشد.

زردچوبه تقویت کننده حافظه است

زردچوبه سومین داروگیاهی تقویت حافظه که مدت هاست به شکل پودر استفاده می شود. حاوی ترکیبی به نام کورکومین است که دارای اثرات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است.
(دو عاملی که ممکن است برای سلامت مغز و سلامت کلی مفید باشد).

بر اساس بررسی منتشر شده در سال 2010، تحقیقات اولیه نشان می دهد. که زردچوبه ممکن است با پاکسازی مغز از بتا آمیلوئید (یک قطعه پروتئین) سلامت مغز را تقویت کرده و از بیماری آلزایمر جلوگیری کند. تجمع بتا آمیلوئید به عنوان پلاک های مغزی مرتبط با آلزایمر شناخته شده است. علاوه بر این، زردچوبه ممکن است ، با مهار تجزیه سلول های عصبی در مغز، از سلامت مغز محافظت کند.

بادرنجبویه برای مغز و حافظه

بادرنجبویه برای سیستم عصبی فوق العاده مغذی است. آرام بخش است و از خلق و خو حمایت می کند. و در عین حال هوشیاری را نیز افزایش می دهد. به افزایش سرعت شناختی کمک می کند. بادرنجبویه انرژی‌زا خنک‌کننده است و به ما کمک می‌کند. تا تازه‌سازی، آسیاب کردن و تنظیم کردن آن را انجام دهیم. کاملاً روحیه را بهبود می‌بخشد و به محافظت از مغز پیری کمک می‌کند. بادرنجبویه به هر شکل خوشمزه و جادویی است – عرقیات، شربت های گیاهی، تنتور، کوردیال، کپسول، سبزی تازه و غیره.


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *