وبلاگ

داروی گیاهی زگیل و میخچه

عکس و داروی گیاهی زگیل و میخچه درمان گیاهی میخچه و زگیل در طب سنتی

داروی گیاهی زگیل و میخچه

میخچه و زگیل ها زائده های بدون ضرر روی پوست هستند. آنها توسط عفونت های ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شوند. زگیل ها دارای قدرت سرایت هستند. آنها گاها خود به خود از بین بروند، اما ممکن است ماه ها یا سال ها طول بکشد.

درمان های مرسوم امروزی شامل لایه‌برداری شیمیایی، جراحی، انجماد و جراحی لیزر است، اما این درمان‌ها می‌توانند گران بوده و باعث تحریک پوست شوند.

استفاده از سرکه و لیمو
برای از بین بردن زگیل و میخچه باید پوست دو عدد لیموی تازه را ۸ روز در سرکه قوی بخیسانند ; بعد با محلول آن هر روز دو بار روی زگیل ها را دوغاب زده تا به کلی رفع گردد .

خواص برگ گردو ، گل همیشه بهار و گیاه شنگ در داروی گیاهی زگیل و میخچه

  • دم برگ های جوان درخت گردو را روی میخچه و پینه و زگیل دست یا پا بمالید آن ها را برطرف خواهد کرد .
  • یکی از داروی گیاهی زگیل و میخچه ; شیره تازه گل همیشه بهار میباشد که جهت درمان آن را روی میخچه و یا زگیل پا می گذارند.
  • آب خام گیاه شنگ زگیل و میخچه را از بین می برد

خواص تره فرنگی یا پوارو برای درمان زگیل و میخچه

دیگر داروی گیاهی زگیل و میخچه تره فرنگی ( پوارو ) میباشد ;
برای رفع میخچه و زگیل پا باید مدت ۲۴ ساعت یک برگ پوارو یا همان تره فرنگی Allium ampeloprasum ) را در سرکه قوی بخیسانند.  و بعد از این که جای میخچه و زگیل را کاملا شسته و پاک گردید یک قطعه از برگ پوارو از سرکه در آوردید. و روی زگیل و یا میخچه پا بگذارید و روی آن را با نواری محکم ببندید و بگذارید تا صبح فردای آن روز بماند ‌.

بعد نوار و برگ پوارو را از روی زگیل بردارید و با ناخن آن را بکنید. بعد انگشت خود را روی آن بگذارید اگر احساس درد نمی کند میخچه یا زگیل به کلی خارج شده است. ولی اگر بر عکس احساس درد کردید علامت این است که ریشه های آن هنوز باقی است. و باید یک قطعه پیاز یا برگ های عشقه ( پیچک ) محکم به آن ببندید .

خواص شیره انجیر برای درمان گیاهی زگیل و میخچه

شب و صبح انجیر نرسیده را بچینید وقتی از انتهای آن شیره ی سفیدی در آمد آن را بر روی میخچه پا و زگیل بگذارید. به کلی رفع خواهد شد از انتهای برگ های انجیر ; هم شیر ه ی سفیدی خارج می شود آن هم همین خاصیت را دارد .