وبلاگ

داروی گیاهی تپش قلب

,
داروی گیاهی طپش قلب درمان گیاهی طپش قلب اطلس گیاهان دارویی حرمل

داروی گیاهی تپش قلب / درمان گیاهی طپش ( تپش ) قلب در طب سنتی

گیاه باد آورد یا بادورد با نام علمی  Notobasis
مقدار ۲۰ تا ۶۰ گرم بادآور را در یک لیتر آب جوش دم کرده قبل از هر غذا دو یا سه قاشق سوپ خوری میل نمایید .

پیاز آب پز
ضماد های پیاز آب پز پیازیکه در خاکستر داغ پخته شده است ; اگر روی کف پا بگذارند و بخوابند برای اشخاصی که مبتلا با مراض قلبی هستند مفید و مطبوع است .

اکلیل کوهی برای درمان تپش قلب
پانزده یا سی گرم اکلیل کوهی را در یک لیتر آب دم کرده ; در موارد ضعف و طپش قلب بعد از هر غذا یک فنجان میل کنند تقویت کننده موثر و مفیدی است .


خواص سنبل الطیب در درمان گیاهی تپش قلب

داروی گیاهی سنبل الطیب در بیماری های انواع تپش قلب ( heartbeat ) ، بی خوابی و ضعف عمومی بدن داروی شفا بخش است ; ولی کسانی که دمکرده آن را مصرف می کنند بهتر است که مدت هشت تا ده روز آن را مصرف کنند ; و بعد دو یا سه هفته آن را ترک کنند تا دچار ضعف چشم و گوش نگردند . چون ادامه خوردن آن نور چشم و حس شنوایی را ضعیف می کند .

مقدار مصرف سنبل الطیب ; در فرانسه صد گرم ریشه سنبل الطیب را در آب جوش مدت دوازده ساعت می خیسانند ; هر روز دو تا سه فنجان از آن را بین غذا مصرف می کنند ; برای دم کردن ریشه ی آن ۱۰ گرم در یک لیتر آب و برای جوشاندن آن ۱۵ تا ۴۰ گرم در یک لیتر آب تعیین شده است .

خواص انیسون و لیمو برای درمان تپش قلب

تخم یا دانه ی اینسون ( بادیان )
یک قاشق قهوه خوری تخم و دانه ی اینسون که بادیان می گویند ; در یک فنجان آب جوش دم کرده بعد از هر غذا یک فنجان میل کنند .

خواص آب لیمو برای تپش قلب در طب سنتی
لیمو برای درمان تمام امراض قلبی مفید است. زیرا عدم ترتیب حرکات قلب نتیجه بدی هضم و سموم کبد است ; برای این کار لازم است آب لیمو را جرعه جرعه با تنفس عمیق نوشید.
صمنا ; بدانید که در لیمو شیرین ویتامین ( c ) با فلز پتاسیم ترکیب شده و این فلز بهترین تنظیم کننده قلب است .

خواص بهار نارنج در نسخه داروی گیاهی تپش قلب

برگ و گل و درخت نارنج برای اختلالات عصبی چون تپش قلب مفید است ; مصرف برگ و گل نارنج هضم غذا را آسان ساخته و در عین حال کرم کش و عرق آور است . پوست نارنج برای معده هایی که ترشی زیاد دارد بهترین داروی موثر می باشد مصرف آن در اینمورد معده را تقویت می کند و اشتها را باز می گرداند .

مقدار مصرف بهار نارنج برای تپش قلب ; یک قاشق سوپ خوری در یک لیوان آب جوش است که باید آن را ده دقیقه دم کرده و هر روزه دو تا سه فنجان از آن نوشید .

برگ نارنج برای تپش قلب

مقدار مصرف برگ نارنج ; سه تا چهار برگ در یک لیوان آب جوش است که باید مدت پانزده دقیقه آن را دم کرده ; و هر روز دو تا سه فنجان از آن را بعد از غذا نوشید پوست نارنج را باید خشک کرده و به تکه های ریزی در آورده مقدار مصرف آن یک قاشق قهوه خوری در یک لیوان آب است ; که باید آن را کمی جوشانید و بعد مدت بیست تا سی دقیقه آن را دم کرد و هر روز یک فنجان از آن را قبل از غذا خورد .

مضرات چایی برای تپش قلب
مصرف چای تپش قلب می آورد ; عصبانیت و اظطراب و بی خوابی و لاغری ایجاد می کند.

خواص فراسیون در نسخه داروی گیاهی تپش قلب

دم کرده گل و برگهای افنان سر یا فراسیون به مقدار پنچاه گرم در یک لیتر آب روزی سه تا شش فنجان بنوشند ; اثر این گیاه بر روی قلب بسیار مفید است .