وبلاگ

فواید خوردن غذا با دست

عکس فواید خوردن غذا با دست یا خواص با دست خوردن غذا

فواید خوردن غذا با دست – خواص با دست خوردن غذا
با خواندن این جمله ممکن است تعجب کنید که چرا امروزه با پیشرفت علم و صنعت و تمدن ، قاشق و چنگال را کنار بگذاریم و با انگشت یا دست غذا بخوریم؟

غذا خوردن و حفظ سلامتی ، ربطی به تمدن و علم و صنعت ندارد و جالب این که برخی مظاهر تمدن بیشتر موجب گردیده که سلامتی مردم به مخاطره بیفتد. غذاخوردن آدابی دارد که رعایت این مسأله اثر مستقیمی بر حفظ سلامتی و شادابی انسان دارد و نشاط را برای وی به ارمغان می آورد. حال چرا باید با دست غذا بخوریم؟

در جواب باید گفت هر غذایی را نمی توان با دست خورد، مانند ; آش ، سوپ و امثال آن ها، اما سایر غذاها را می توان با دست میل کرد ، مانند ; شوید باقلاپلو با ماهی یا چلوگوشت و سایر غذاها.

خوردن غذا با دست مزایای فراوانی دارد که بهتر است آن را بررسی کنیم تا مسائل روشن شود ; و بدانیم این امر چقدر در سلامتی انسان و پیشگیری از بیماری ها نقش دارد.

چرا میگویند فواید خوردن غذا با دست زیاد است ؟

یکی از دلائل و خواص با دست خوردن غذا ; این مسأله، وجود مقداری انرژی در آدمی است. این انرژی ها در دو قسمت از بدن انسان ، یعنی نوک انگشت ها و چشم های انسان بیشتر از سایر قسمت ها وجود دارند. از این رو، بهتر است وقتی سر سفره می نشینیم، ابتدا خوب به غذا بنگریم تا نشاطی در ما ایجاد شود. و پس از آن، سه انگشت غذا رامیل کنیم (انگشت شصت، انگشت سبابه ، انگشت وسطی).

با نگاه کردن به غذا، انرژی موجود در غذا در مغز وارد غذا می شود. و دوباره از طریق انگشتان دست وارد بدن می گردد. به عبارت دیگر بر اثر نگاه کردن به غذا به ویژه اگر غذا گیاهی و دارای رنگ های گوناگون باشد. سلسه اعصاب از طریق چشم تحریک و انرژی های مثبتی در ما ایجاد می شود. از این طریق انسان هم اشتها و هم اشتیاق به غذاخوردن پیدا می کند. و انرژی های ساطع شده بار دیگر از طریق نوک انگشتان به بدن باز می گردد.

دیگر خواص با دست خوردن غذا

یکی از مشخصه های عمده بدن این است که اشیاء خارجی را نمی پذیرد ; و قاشق هم یکی از آن اشیا است. در حالی که انگشتان ما غیر از این است ; و بدن در مقابل انگشتان هیچ گونه عکس العملی از خود نشان نمی دهد.

خوردن غذا با سه انگشت موجب سیر شدن با حداقل غذا و جلوگیری از بروز بسیاری از بیماری هاست.

دیگر فواید خوردن غذا با دست این است که ; استفاده از دست های تمیز موجب می گردد که انرژی های ساطع شده از مغز بی واسطه وارد دهان شود و شاداب و بانشاط گردیم.

نگاه کردن به غذا و لمس کردن آن با انگشتان موجب می گردد. که اشعه آلفای مغز فعال شود و از طریق انگشتان دوباره به بدن باز گردد.

با دست غذا خوردن موجب لذت ، آرامش اعصاب و نشاط روح و روان انسان میشود.

با دست غذا خوردن موجب تحریک سیستم گوارش و ترشح آنزیم های معده و شیره گوارشی می شود. و این خود عامل مهمی در هضم و جذب غذا و تأمین سلامتی انسان است.