وبلاگ

نظر دکتر خیراندیش در مورد کرونا

, ,
نظر دکتر خیراندیش در مورد کرونا

نظر دکتر خیراندیش در مورد کرونا – شربت آبلیمو و عسل برای کرونا
دکتر حسین خیر اندیش از اطباء طب سنتی می باشد که خیلی ها ایشان را بعنوان پدر طب سنتی می شناسند، که نظرات و نسخه های درمانی ایشان همیشه برای فعالان طب سنتی به عنوان یک مرجع بوده و هست.

دکتر خیراندیش اخیرا در یک برنامه تلویزیونی توصیه هایی در مورد نحوه پیش گیری و درمان کرونا  coronavirus  COVID‑19  ابراز نمودند که در ویدیو پایین قسمتی از سخنان این بزرگوار آمده است.

خلاصه نظر دکتر خیراندیش در مورد کرونا

تئوری تحمل باید در جامعه تعریف شود و استفاده از غذاهای با طبع سرد در این ایام را محدود کنیم ; یا لااقل با مصلح گرم میل شوند.

استفاده از گرمی جات بیشتر در سبد غذایی افراد جامعه

شیرینی ها ، تلخی جات ، تندی ها و شوری جات ; طبع گرمی دارند. این ها را در دسترس داشته باشیم و با توجه به ذائقه خود از آنها استفاده نمایید.

همچنین پاسخ دکتر خیراندیش به مجری برنامه در مورد تجویز آبلیمو با وجود طبع سرد، این بود که برای از بین بردن خشکی ایی که بر اثر سردی در گوارش و معده ایجاد شده است. از آبلیمو ( در نسخه شربت آبلیمو و عسل ) استفاده می شود.

افراد سرد مزاج مخصوصا اشخاص با سن بالای 60 سال در معرض خطر بیشتری از نظر ابتلا به ویروس کرونا می باشند ; دلیل این موضوع این است که با افزایش سن طبع کلی بدن رو به سردی میرود.

استفاده از شربت آبلیمو و عسل هم بعنوان پیشگیری هم درمان بیماری کرونا پیشنهاد اصلی ایشان می باشد.

همچنین ایشان فرمودند ; یکی از دلایل کنترل بیماری کرونا در چین بیش از یک میلیارد جمعیتی ; استفاده حداکثری از طب باستانی و مصرف گیاهان دارویی در این کشور می باشد.

نظر دکتر خیراندیش در مورد کرونا ، شربت آبلیمو و عسل برای کرونا
نظر دکتر خیراندیش در مورد کرونا ، شربت آبلیمو و عسل برای کرونا