بایگانی دسته ی گیاهان دارویی

از کجا بدانیم مزاج ما چیست

از کجا بدانیم مزاج ما چیست - از کجا بفهمیم طبع ما چیست ; در بدن هر فرد چهار نوع خلط وجود دارد که عبارت اند از: صفرا، خون، بلغم و سودا
خواص درمانی گیاه مریم گلی برای قند خون

خواص درمانی مریم گلی

,
شناخت و مروری بر خواص درمانی مریم گلی برای قند خون ، چربی خون ، اعصاب و غیره. و همچنین آشنا میشویم با محل رویش و ارزش غذایی گیاه مریم گلی
خواص گرده یا آرده نخل نر

خواص گرده یا آرده نخل

, ,
خواص گرده یا آرده نخل نر از دیرباز برای مقاصد درمانی و زیبایی استفاده می‌شده. و حاوی مواد مغذی مفیدی برای بدن می باشد. درمان ناباروری و ...
خواص تخم کدو تنبل برای سلامتی بدن

خواص تخم کدو برای سلامتی بدن

, ,
دانه کدو منبع روغن های سالم هستند، خواص تخم کدو برای سلامتی بدن انکار ناپذیر می باشد زیرا منبع ای غنی از پتاسیم ، منیزیم و کلسیم داراست.
برای درمان کمر درد چکار کنیم

درمان کمر درد

,
افراد می خواهند زمانی که کمرشان درد می کند در رختخواب بمانند. برای سالیان متمادی، برای درمان کمر درد ، استراحت در رختخواب توصیه عادی بود
خواص زیره سبز و فواید درمانی آن

خواص زیره سبز

,
دانه های زیره ادویه و یکی از گیاهان دارویی است، که به‌ خاطر طعم و مزه‌ی متمایزش ( و خواص و همچنین فواید درمانی زیره سبز ) محبوبیت زیادی دارد
Properties of ginseng خواص جین سینگ

خواص جین سینگ

, ,
انسان از گذشته دور دنبال گیاهی بوده که دارای خواص نیروزایی برای بدن باشد، گیاه جین سینگ علاوه بر خواصی که برای تقویت قوای عمومی بدن ، اعصاب و روان هم تقویت میکند.
خواص گل گاوزبان در طب سنتی

خواص گل گاوزبان

, ,
تحقیقات جدید بیانگر این مطلب هستند که عصاره آبی گل گاوزبان دارویی مؤثر و بی خطر برای درمان بیماران مبتلاء به اختلال وسواسی اجباری می باشد.
عکس درمان سر درد میگرنی

درمان سر درد میگرنی

,
در این مطلب آشنا میشویم با ; علت بروز انواع سردرد و درمان سر درد میگرنی و همچنین تاثیر قند خون ، فشار خون و احساسات بر سر درد میگرنی
خواص جوانه گندم و ویتامین های موجود در جوانه گندم - عکس wheatgrass

خواص جوانه گندم

,
خواص جوانه گندم و ویتامین های موجود در جوانه گندم - پودر جوانه گندم ، یک مکمل غذایی پرارزش و سرشار از ویتامین E و ویتامین های گروه B است.
خواص دانه خردل سیاه و زرد یا قهوه ای و عکس گیاه خردل

خواص دانه خردل

خواص درمانی دانه خردل برای یبوست ; برای رفع یبوست هایی که ناشی از ضعف فعالیت روده ها می باشد، مانند یبوست در افراد پیر مفید می باشد.
خواص درمانی خاکشیر برای درد معده و سرگیجه

خواص درمانی خاکشیر

خواص درمانی خاکشیر برای درد معده و سرگیجه ; دانه خاکشیر را آب سرد و کمی قند مخلوط کنید و بخورید. درد معده و سرگیجه را برطرف می کند.
خواص تمر هندی و فواید درمانی آن

خواص تمر هندی

خواص هسته تمر هندی برای زود انزالی و تقویت جنسی ; آن را بسایید و با عسل مخلوط کرده بخورید، نیروی جنسی را زیاد و زود انزالی را درمان می کند.
عکس گلپر و خواص درمانی گلپر برای جوش صورت و معده و نفخ شکم

خواص درمانی گلپر

خواص درمانی گلپر رای جوش صورت ; هر روز صبح و شب آن را به صورت بمالید ; جوش غرور را برطرف می کند. نفخ شکم و سوع هاضمه را بر طرف می سازد.
خواص چلغوز یا چلقوزه

خواص چلغوز

,
از خواص مغز دانه ی چلغوز یا چلقوزه ; خوردن آن با سرکه برای پاک کردن کبد و رفع سردرد نافع است. سرفه را تسکین و نیروی جنسی را تقویت می نماید
نظر دکتر خیراندیش در مورد کرونا

نظر دکتر خیراندیش در مورد کرونا

, ,
خلاصه نظر دکتر خیراندیش در مورد کرونا ، استفاده از غذاهای با طبع سرد در این ایام را محدود کنیم یا لااقل با مصلح گرم میل شوند. استفاده از شربت آبلیمو و عسل
خواص گل و گیاه زوفا برای پوست و مو و آسم

خواص گل زوفا

,
خواص گل و گیاه زوفا برای آسم و تنگی نفس ; مقداری گل زوفا را با ریشه ی اریسا مساوی بجوشانید و آب آن را بنوشید. آسم و تنگی نفس پیران را درمان می کند .
داروی گیاهی غلظت خون ، درمان گیاهی غلظت خون

داروی گیاهی غلظت خون

,
بیست گرم گل بومادران یا همان سربرنجاسف ( سربرنجاس ) را در یک لیتر آب جوش ده دقیقه دم کرده و هر روز سه یا چهار فنجان بنوشند این دم کرده اثر مهمی در تصفیه ی خون و تقویت اعصاب و باز کردن اشتها نیز دارد .
داروی گیاهی درمان یبوست شدید و شکم قبضی در طب سنتی

داروی گیاهی یبوست

,
روغن زیتون برای درمان یبوست ، صبح ناشتا یک قاشق سوپخوری زیتون را خالی یا با آب پرتغال و یا لیمو بخورید و این کار را ادامه دهید تا موقعی یبوست کاملا برطرف گردد .
داروی گیاهی کم خونی یا آنتی آنمی

داروی گیاهی کم خونی

,
داروی گیاهی کم خونی یا آنتی آنمی گیاهی در طب سنتی ; پسته رسیده بسیار مقوی است و داروی درمان کم خونی و درمان ضعف مفرط می باشد ، اسفناج هم داروی کم خونی است
داروی گیاهی میگرن و درمان سر درد یک طرفه در طب سنتی

داروی گیاهی میگرن

,
چند نسخه طب سنتی برای داروی گیاهی میگرن و سر درد یک طرفه ; دراین نسخه به خواص درمانی گیاهانی چون بادورد، گل پامچال، بابونه، و غیره در درمان میگرن میپردازیم
داروی گیاهی نفخ شکم یا گاز شکم در طب سنتی ایران

داروی گیاهی نفخ شکم

,
نسخه داروی گیاهی نفخ شکم ( گاز شکم ) ; به معرفی خواص گیاهانی چون نعنا ، مرزنگوش ، کلپوره و آویشن در درمان مشکلات سوء هاضمه , نفخ و دلپیچه می پردازد
داروی گیاهی طپش قلب درمان گیاهی طپش قلب اطلس گیاهان دارویی حرمل

داروی گیاهی تپش قلب

,
مصرف بهار نارنج برای طپش قلب ; یک قاشق سوپ خوری در یک لیوان آب جوش است که باید آن را ده دقیقه دم کرده و هر روزه دو تا سه فنجان از آن نوشید .
درمان گیاهی درد مفاصل - خواص سیب زمینی در داروی درمان گیاهی درد مفاصل در طب سنتی

درمان گیاهی درد مفاصل

,
برای ضماد اگر سیب زمینی را رنده کنند و با روغن زیتون مخلوط نمایند ; برای درمان درد مفاصل ضمادی را تشکیل می دهد ; که به خوبی آن را معالجه می کند.
خواص سیر در درمان گیاهی فشار خون

درمان گیاهی فشار خون

,
خوردن سیر و همچنین انگور در درمان گیاهی فشار خون و زیاد شدن اوره خون مسلم است ; عسل فشار خون را درمان می کند ; دیگر دارو گیاهی فشار خون آب لیمو است
خواص گیاه چشم خروس یا آدونیس عکس گیاه چشم خروس اطلس گیاهان دارویی (1)

خواص گیاه چشم خروس

خواص درمانی گیاه چشم خروس یا آدونیس ، برای عفونت بانوان ; در آب جوشانده ی آن بنشینید ؛ ترشحات سفید مهبل را برطرف می کند .
خواص گل شب بو - اطلس گیاهان دارویی

خواص گل شب بو

اعصاب را تقویت می کند ، برای افرادی که دوره ی نقاهت بیماری را می گذرانند و ضعیف شده اند ، داروی مقوی بسیار مناسبی می باشد .
خواص زیره سیاه برای لاغری و معده اطلس گیاهان دارویی

خواص زیره سیاه

ضد نفخ و تشنج است ، مقوی معده و مسکن درد معده می باشد ; اخلاط چسبیده به دیواره ی معده را کنده و دفع می کند
خواص لاک مغسول - عکس لاک مغسول - اطلس گیاهان دارویی

خواص لاک مغسول

خواص لاک مغسول برای لاغری ; چهل روز هر روز یک گرم از آن را با سرکه بخورید. برای لاغر شدن بسیار موثر است
خواص درمانی ثعلب - اطلس گیاهان دارویی

خواص ثعلب

خواص پودر ثعلب ; آرد آن را با کمی گرد کاکاعو و مقداری شیر مخلوط کنید ; خوردن آن برای اطفالی که ضعیف هستند نافع است. دم کرده ی آن ، برای گرفتگی گوش خوب است .
خواص ترخون - اطلس گیاهان دارویی

خواص ترخون

خواص جوشانده برگ ترخون ; ادرار را زیاد می کند. عادت ماهانه را تنظیم می نماید، درد معده را تسکین میدهد. یبوست معده را برطرف میسازد ، درد مفاصل را درمان میکند
خواص تاتوره - آیا تاتوره مخدر است ؟ - ترک اعتیاد با تخم تاتوره - اطلس گیاهان دارویی

خواص تاتوره

خواص درمانی تخم تاتوره ی علفی ، اگر ۵ میلی گرم از کوبیده ی آن خورده شود ، مخدر ، ضد درد و ضد عفونی کننده است ، برای رفع نفخ ، ترشح مفرط اسید ، درد کبد مفید است
عکس و خواص دارویی و درمانی گل همیشه بهار

خواص درمانی گل همیشه بهار

خواص گل همیشه بهار برای پوست صورت و بدن ; مالیدن تنطور آن برای التیام جوش صورت و زخم ها مفید است و مانع التهاب و چرکین شدن زخم می شود .
خواص درمانی زرد چوبه

خواص دارویی زردچوبه

,
 پودر زردچوبه ،  در استعمال خارجی برای خشک کردن زخم ها و رفع درد و ورم آن ها مفید است ; می توان برای رساندن دمل ها مصرف کرد ، در موارد در رفتگی اعضا مفید واقع می شود .
خواص درمانی سقز

خواص درمانی سقز

آن را مثل آدامس دایم در دهان بجوید و آب آن را فرو برید ; معده را تقویت می کند ; برای تنقیه ی قلب از اخلاط لزج نافع است.
گل قهر و آشتی

گل قهر و آشتی یا گیاه حساس

چون به محض تماس دست ، برگ های آن به سمت پایین خم شده و با دمبرگ به طرف ساقه جمع می شود ; آن را گیاه حساس یا قهر و آشتی نامند ‌.
خواص غازیاغی برای لک و پیس و برص

خواص درمانی گیاه غازیاقی یا غازیاغی

آب دم کرده ی آن را بنوشید . مدر ، خنک کننده ، محلل و قابض است ; ترشح شیر را افزایش می دهد ، معده را تقویت می کند ، بیماری های کلیه ، قند ، استسقا و سوزاک را درمان می کند .
خواص درمانی انزروت

خواص درمانی انزروت

مقداری از آن را با آب هندوانه حل کنید و بخورید . برای چاقی و تپل شدن موثر است ; دیگر خواص درمانی دارو گیاهی انزروت برای درد گوش ، سقط جنین و درد مفاصل میباشد
خواص درمانی خارشتر برای کلیه - اطلس گیاهان دارویی

خواص درمانی خارشتر

خواص درمانی عرق خارشتر ; هر بار نصف لیوان از آن را با نصف لیوان آب مخلوط کرده بنوشید ; برای کلیه ، کبد و طحال مفید است ، ضمنا ضد سم و ضد سرطان نیز می باشد .
خواص چای کوهی برای لاغری و افسردگی و ضعف اعصاب - اطلس گیاهان دارویی

خواص چای کوهی برای لاغری و افسردگی

خواص چای کوهی برای لاغری ، بی اشتهایی را برطرف می کند ; بنابراین می توان آن را به بچه ها و افراد مسن مبتلا به بی اشتهایی داد .
عکس گیاه کتان و تخم آن - اطلس گیاهان دارویی

خواص درمانی تخم بذرک ( کتان )

خواص دارویی و درمانی تخم بذرک ( تخم کتان )  یکی از خواص تخم کتان برای لاغری  میباشد ; آن را بخورید ، هضم غذا را سریع تر می کند ، مقوی قوای مغز و اعصاب و قوای تناسلی می باشد
خواص درمانی فلوس - اطلس گیاهان دارویی

خواص درمانی فلوس

خواص درمانی تخم گیاه فلوس ; آن را مثل غبار نرم بسایید و با آب گشنیز مخلوط کرده و روزی چند بار در دهان بمالید ; برفک و جوش های ( آفت ) دهان را مرتفع می کند
عکس گیاه بالنگو شیرازی یا شهری - اطلس گیاهان دارویی

خواص بالنگو

خواص درمانی بالنگو  اگر ده گرم از آن خورده شود ، خنک کننده ; مسکن و آرامبخش است ; برای رفع نفخ ، دل پیچه ، یبوست ، مصرف می شود ; برای صرع یا غش موثر است .
عکس گیاه قرصعنه - زولنگ - چوچاق - اطلس گیاهان دارویی

خواص گیاه قرصعنه

خواص گیاه قرصعنه - شوشاغ یا چوچاغ - چوچاق یا زولنگ ; با تازه ی آن مربا درست کنید و بخورید, خوش بو کننده نفس و باد گلو است، محرک نیروی جنسی و منعظ می باشد.
درخت زبان گنجشک

خواص گیاه زبان گنجشک

خواص درمانی تخم گیاه زبان گنجشک در طب سنتی ; پنج مثقال آن را نیم کوب کنید و در یک لیتر آب بجوشانید و آب صاف کرده ی آن ; لکنت زبان را درمان می کند .
خواص درمانی ترشک سه برگ یا ترشک شبدری

خواص ترشک سه برگ

خواص درمانی ترشک سه برگ (ترشک شبدری) ; مبرد - خنک کننده و مدر است ، قاعده آور می باشد ; حل کننده ی سنگ ، بند آوردنده ی خون ریزی است ; برای بیماری پوست..
عکس گیاه انجبار و ریشه آن - اطلس گیاهان دارویی کشور

خواص گیاه انجبار

خواص ریشه گیاه انجبار این است که ; نوشیدن آب دم کرده ی آن بیماری میزنای و سوزاک را درمان می کند ; و از خون روی و اسهال نیز جلوگیری می نماید.
عکس , فواید و خواص درمانی گیاه دم اسبی در طب سنتی

خواص گیاه دم اسبی

یکی خواص و فواید جوشانده گیاه دم اسبی ; برای قطع ترشح مفرط زاید بر حد اعتدال عادت ماهیانه مصرف می شود ; بند آورنده ی خون ریزی از اعضای مختلف بدن می باشد
عکس بوته گیاه درمنه - اطلس گیاهان دارویی

خواص گیاه درمنه

خواص درمانی گیاه درمنه در طب سنتی : هشت گرم از آن را بجوشانید و آب صاف کرده اش را بنوشید - مفتح سرد، مسهل اخلاط فاسد و برای بیماری قند نیز مفید می باشد .
خواص درمانی روناس

خواص روناس

خواص درمانی روناس :۲۰ گرم از آن را در یک لیتر آب جوش دم کنید و به مرور بنوشید . مدر و قابض است  ،  دافع سموم گزندگان  می باشد .
عکس و خواص دارویی و درمانی شکر تیغال

خواص شکر تیغال

یکی از خواص شکر تیغال : اگر ، کوبیده و خورده شورد ، سرفه های شدید را تسکین می دهد . ملین سینه می باشد و خشونت سینه را رفع می کند ، خشکی صدا و گلو را برطرف می سازد
خواص خرنوب در طب سنتی

خواص خرنوب

آن را بخورید. مدر است ، بیماری های سینه را برطرف می سازد ، معده را تقویت می کند ، برای چاق شدن بدن نافع بوده و اسهال را نیز قطع می کند .
فواید عرق بیدمشک - اطلس گیاهان دارویی

خواص دارویی بیدمشک

خواص دارویی بیدمشک و فواید درمانی میوه و عرق بید مشک ; هر بار آن را در قوری انداخته و همراه چایی دم کنید و بنوشید ; بی خوابی و بی اشتهایی را درمان می کند .
خواص درمانی زغال اخته برای خون و کبد اطلس گیاهان دارویی حرمل (2)

خواص زغال اخته

خواص درمانی میوه زغال اخته ; آن را بخورید خشک و قابض میباشد ، برای التیام زخم معده مفید است ، معده را تقویت و برای رفع عطش ، کبد و غلیان خون و صفرا مفید است

خواص درمانی بومادران یا سربرنجاس

خواص درمانی بومادران یا سربرنجاس برای درد عادت ماهیانه از دیر باز مورد استفاده بوده است ; آن را با مریم گلی به اندازه مساوی دم کرده و آب صاف کرده آن را بنوشید ، درد های قاعدگی را تسکین می دهد.
خواص درمانی بادرنجبویه

خواص بادرنجبویه

خواص بادرنجبویه , برای درمان بی خوابی موثر خواهد بود. همچنین دم کرده بادرنجبویه تقویت کننده اعصاب و نشاط آور می باشد. مقوی دل و دماغ ، معده و کبد است
خواص پر سیاوشان یا پرسیاوش برای آسم و سرماخوردگی و سرفه

خواص پرسیاوش

خواص پرسیاوش برای سرما خوردگی ; استنشاق آب مطبوخ آن برای باز کردن بینی در مواقع سرما خوردگی و زکام نافع است. زدن آب جوشانده ی آن بر سر ، موها را تقویت میکند
نحوه و آزمایش تشخیص مومیایی اصل

مومیایی

مشخصات و نحوه تشخیص مومیایی اصل ; کلمه مومیایی یونانی است ، ماده ای است شمیایی که به مقدار بسیار کم از شکاف سنگ های کوهستانی بعضی از نقاط زمین خارج می شود.
خواص درمانی اسفند برای ترک اعتیاد مخدر است اطلس گیاهان دارویی

گیاه اسفند

,
خواص درمانی اسفند ( اسپند ) در طب سنتی ; ضد انگل و خواب آور ، مدر حیض (باز کننده عادت ماهیانه) می باشد ، مخدر است و ضد سودا ; سستی کمر را برطرف میکند
خواص درمانی سعد کوفی در طب سنتی اطلس گیاهان دارویی حرمل (3) عکس سعد کوفی

خواص سعد

خواص سعد برای دندان و لثه ; شستشوی دندان ها با پودر سعد لثه ها را محکم، دندان ها را قوی، چرک پای دندان ها و لثه ها را برطرف و بوی بد دهان را مرتفع می کند.
خواص ترنجبین در طب سنتی

خواص ترنجبین

خواص ترنجبین در طب سنتی ٬ ملیین و مسهل صفرا است، تب بر و عطش را رفع می کند، درد سینه را تسکین می دهد، بیماریهای عفونی مشکوک را نیز درمان می کند.
خواص گل شایق - اطلس گیاهان دارویی - گل شقایق مخدر است

خواص گل شقایق

اگر شیرابه ای که از کپسول میوه آن گرفته می شود را بخورید، مخدر، کمی مسکن و آرام بخش می باشد.
خواص درمانی سنبل الطیب اطلس گیاهان دارویی حرمل عکس گل سنبل الطیب

خواص سنبل الطیب

عمل خون رسانی قلب و تنظیم کار کرونر قلب را آسان می کند ، تقویت کننده ی مراکز خودکار قلب است ، ضد عفونی کننده ، ضد هیجان و ضد صرع می باشد
عکس و خواص درمانی گل نسترن

خواص گل نسترن

خواص درمانی گل نسترن ; مفرح و مقوی اعصاب است، جریان خون را در رگ های پوست بدن زیاد کرده و سبب لطافت و روشن شدن پوست بدن می شود.
خواص و فواید درمانی گیاه پنیرک

خواص گیاه پنیرک

خواص تخم گیاه پنیرک ;  ضماد آن با جو پوست کنده برای رفع ورم های گرم و درد ناک و سفت نافع است. جوشانده پنیرک ضد سرفه ، ملین و نرم کننده سینه ، و تب بر است
خواص درمانی گیاه گزنه

خواص گزنه

خواص درمانی گزنه ، در آب بجوشانید و آب صاف کرده ی آن را به مرور بنوشید ; قابض و ضد انگل است ، معرق ، ادرار آور ، شیر آور و باز کننده عادت ماهیانه می باشد
خواص درمانی چای کوهی

خواص چای کوهی

خواص درمانی چای کوهی ; قاعده آور و ضد کرم معده و روده است ، سر دردهای عصبی ، تاخیر در عادت ماهیانه ی زنان جوان ، صرع ، تسکین اعصاب مفید می باشد.
عکس و خواص سنبل ختایی برای کم خونی

خواص سنبل ختایی

خواص درمانی ریشه سنبل ختایی ; دم کرده ی ریشه ی سنبل ختایی در یک لیتر آب جوش ، مفرح ، مقوی ، بادشکن ، قاعده آور و ضد تشنج است ، کم خونی را درمان می کند.
خواص و فواید دارویی سیاه دانه و عکس گیاه سیاه دانه

خواص سیاه دانه

خواص درمانی سیاه دانه ; چهل روز هر روز نصف استکان آب جوشانده ی آن را بنوشید ; درد کمر تا زانو یا سیاتیک یا عرق النسا را درمان می کند .
خواص درمانی شلغم در طب سنتی اطلس گیاهان دارویی حرمل (2)

خواص شلغم

خواص درمانی و دارویی شلغم برای سنگ کلیه و مثانه ; شش گرم از تخم شلغم را بکوبید با آب دم کرده ی برگ تیول مخلوط کنید میل کرده . سنگ کلیه و مثانه را دفع می کند
عکس و شکل افتیمون خواص افتیمون در طب سنتی

خواص افتیمون

خواص افتیمون ٬ برای درمان قلوه ، خواب رفتن اعضای بدن و درد مفاصل مفید است ، سر دردی که از فکر زیاد باشد ; فکر و خیالات بد و ناپسند و خفقان را درمان می کند
خواص درمانی شاهتره

خواص شاهتره

خواص درمانی شاهتره برای خارش زنانه ; دو مثقال از آن را با دو مثقال بابونه بجوشانید و آب صاف کرده ی آن خود را بشویید. خارش قسمت های زنانه را برطرف می کند.

خواص شاهدانه

,
خواص درمانی شاهدانه  خواص برگ شاهدانه برای سنگ کلیه و مثانه ; چند بار برگ شاهدانه  را مثل چای دم کنید و آب آن را بنوشید. سنگ کلیه و مثانه و سوزاک را برطرف می کند.
خواص درمانی کاسنی

خواص کاسنی

یکی از خواص کاسنی ، ریشه آن را بجوشانید، بعد مقداری مستکی در آب صاف کرده ی آن حل کنید; با سکنجبین شیرین و میل نمایید، ضعف کبد در گرم مزاج ها را درمان میکند.
خواص اسطوقدوس یا اسطوخدوس

خواص اسطوقدوس

پنج گرم از نوع هندی اسطوقدوس را دم کنید و آب صاف کرده ی آن را بنوشید ; لطیف کننده ی اعضای بدن، مقوی اعصاب و مفرح روح است،
خواص درمانی روغن کرچک - عکس درخت کرچک - اطلس گیاهان دارویی حرمل - خواص کرچک

خواص کرچک

مغز دانه کرچک را بکوبید و ضماد کنید‌ ; برای معالجه سنگینی گوش و کری ، سردرد ، ناراحتی های پوستی ، جوش و کک مک مفید است ; خواص روغن کرچک برای شوره سر می باشد.
خواص درمانی حنظل یا هندوانه ابوجهل اطلس گیاهان دارویی

خواص حنظل یا هندوانه ابوجهل

حنظل را با پوست خرد کرده در آب بجوشانید و آب صاف کرده ی آن را تنقیه کنید ; برای درمان فلج، سیاتیک، درد سرین و درد پشت و کمر نافع است.
عکس همچنین فواید و خواص دارویی درمانی ریشه شیرین بیان برای زخم معده اطلس گیاهان دارویی حرمل

خواص شیرین بیان

خواص شیرین بیان در طب سنتی ; عصاره شیرین بیان خواص درمانی برای زخم معده و ناراحتی های گوارشی دارد همچنین ریشه شیرین بیان درمان سنگ کلیه و مثانه می باشد
خواص درمانی گل ختمی اطلس گیاهان دارویی حرمل - عکس گل ختمی

خواص گل ختمی

دم کرده گل ختمی و گل پنیرک در درمان سرفه ، گلو درد و سرماخوردگی مجرب است. برای بی نظمی عادت ماهیانه , تب , یبوست و رماتیسم مصرف میشود

خواص عناب

,
خواص عناب و فواید درمانی جوشانده عناب ; هر ساعت به ساعت یک قاشق غذاخوری میل کنید‌. سرفه را تسکین می دهد، به درمان سر سام که از غلبه ی خون باشد کمک می کند.