عکس مومیایی اصل

خواص مومیایی اصل و بقیه مشخصات آن

آشنا میشویم با : خواص مومیایی ٬ آیا مومیایی گیاهی است ٬ بهترین نوع مومیایی ٬ ترکیبات مومیایی ٬ خواص درمانی مومیایی ٬ خواص روغن مومیایی ٬ خواص مومیایی برای استخوان شکسته ٬ خواص مومیایی برای شکستگی ٬ راه تشخیص مومیایی اصل ٬ مومنایی٬ مومیایی ٬ مومیایی چیست ٬ مومیایی خوراکی ٬ مومیایی سیاه ٬ نام های دیگر مومیایی ، مومیایی زرد


نام های دیگر مومیایی

مومیا ، عرق الجبال ، مومنایی

مشخصات مومیایی

کلمه مومیایی یونانی است ، ماده ای است شمیایی که به مقدار بسیار کم از شکاف سنگ های کوهستانی بعضی از نقاط زمین خارج می شود.

عده ای از پزشکان سنتی منشاء آن را بعضی از گیاهان دارویی میدانند که در طول تاریخ عمر زمین به عللی در لابلای سنگ ها حبس شده و پس از تخمیر به تدریج سیلان یافته و از شکاف سنگ ها خارج می شود . عده ای دیگر نسبت به منشاء آن نظرات دیگری دارند.

بهترین نوع مومیایی

مومیایی دارویی است کمیاب و ذی قیمت . بهترین نوع مومیایی آن است که از کوه های داراب استان فارس و کوه های دیگری مانند کوه های کهکیلویه و اسطهبانات بدست می آید .

و مرغوبترین آن نوعی است که سیاه ، صاف و براق و نرم بوده ، بوی بد نداشته و آغشته به خاک نباشد . خواص دارویی مومیایی تا چهل سال باقی می ماند .

آزمایش شناخت مومیایی اصل و خالص ( تشخیص مومیایی اصل ) 

اگر آن را در دست بگیرید باید به زودی نرم گردد (مانند موم خالص زنبور عسل ) و به دست آغشته شود.

اگر به پای شکسته مرغ مومیایی اصل بمالید و آن پا را ببندید و قدری مومیایی اصل هم به او بخورانید ، پای شکسته در مدت چهل هشت ساعت بهبود می یابد.

و اگر جگر سیاه تازه را چاک بزنید و مومیایی خالص به آن بمالید و روی هم بگذارید مثل اول به هم می چسبد .

طبع مومیایی گرم و خشک است .

خواص درمانی مومیایی ( خواص مومیایی )

۱ – آن را بخورید قدرت نفوذ آن در بدن و بافت ها بسیار زیاد است و سلولهای بدن را تقویت می کند ، مفرح و مقوی کلیه و اعضای بدن است . کلیه اخلاط بلغمی و سرد مزاج بدن را متلاشی کرده و دفع می کند . برای درمان بیماری رعشه ، ناراحتی های رطوبتی رحم و ثقل (سنگینی) زبان بسیار مفید است . سکته های سخت علاج را مداوا می کند . خونریزی های معده و اثنی عشر و خونریزی شش ها را قطع می نماید .

۲ – دو مثقال مرزنجوش را بجوشانید بعد یک حبه مومیایی را در آب صاف کرده آن حل کنید و بخورید ، سردرد های سرد مزاج را درمان میکند .

۳ – دو مثقال آویشن را بجوشانید بعد دو حبه مومیایی را در آب صاف کرده آن حل کنید و بخورید ، لقوه ، فلج و سستی اعضاء بدن را درمان می کند .

۴ – مقداری از آن را در روغن زیتون حل کنید و در گوش بچکانید ، درد گوش را ساکت میکند و چرک آن را می خشکاند .

۵ – مقداری از آن را در آبغوره حل کنید ، بعد فتیله ای از پنبه را به آن آغشته کرده و در گوش بگذارید در صورتی که از مراکز عصبی نباشد و تجمع مواد در جلوی پرده صماخ مشاهده نشود ، ثقل صامعه را درمان می کند .

۶ – سه روز هروز مقداری از آن را با آب جوشانده عناب و سپستان مخلوط کنید و بنوشید ، سرفه های رطوبتی مزمن را درمان می کند .

۷ – آن را در آب زیره و رازیانه حل کنید و بخورید ، صدای داخل شکم ، نفخ شکم و ضعف معده و روده را برطرف می کند .

۸ – اگر آن را ضماد کنید و مقداری از آن را هم با زیره و رازیانه مخلوط کرده و بخورید ، دردی که از ضربه خوردگی قفسه سینه یا کبد یا دنده ها باشد را تسکین می دهد .

۹ – هفته ای دو بار هر مرتبه به مقدار دو حبه از آن را با روغن گاوی مخلوط کنید و بخورید ، بواسیر را درمان می کند .

۱۰ – افرادی که به ضعف قدرت تناسلی و سرعت انزال یا عدم نعوظ مبتلا هستند ، سه روز هر روز به مقدار یک جو مومیایی را در چهل گرم عسل حل کرده و بخورند و کسانی که گرم مزاج هستند آن را همراه با آب میوه های سرد میل نمایند .

۱۱ – اگر استخوان شکسته باشد ، آن استخوان را سر جای خودش قرار دهید و قبل از بستن مقداری مومیایی به آن بمالید و قدری از آن را هم هر روز بخورید ، به مدت کوتاهی شکستگی جوش می خورد .

۱۲ – مقداری از آن را در روغن بادام تلخ حل کنید و با آن موضع را ماساژ دهید ، درد زانو را تسکین می دهد .

۱۳ – آن را در روغن زیتون حل کنید و به پشت کمر بمالید ، سستی کمر که از شهوت رانی زیاد باشد را درمان می کند .

۱۴ – آن را در روغن خوراکی حل کنید و به موضع بمالید ، درد موضعی که از ضعف و بی قوه گی باشد را تسکین می دهد .

۱۵ – آن را در روغن شتر یا کوهان آب کرده شتر حل کرده و روزی سه مرتبه عضو را با آن ماساژ دهید و یک قاشق چایی خوری از آن را هم بخورید ، کوفتگی یا ضربه خوردگی عضو را درمان می کند.